ایسنا/ با شروع روند کاهش دما در سطح استان بوشهر، طی ۲۴ ساعت گذشته کمینه دمای هوا در سطح استان ۱ تا ۶/۵ درجه سردتر شده است که در این میان کمینه دمای ایستگاه جم با حداکثر افت دما، صبح امروز به ۳/۵ درجه سلسیوس رسید.

پیش بینی می شود روند کاهش دما تا روز دوشنبه ادامه یابد و از روز شنبه و طی روز یکشنبه با ورود و استقرار یک سامانه جوی ناپایدار با هسته سرد، افت دما محسوس تر باشد.
همچنین از ظهر روز شنبه تا بعد از ظهر یکشنبه، بارش پراکنده باران گاهی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد در سواحل و برخی نقاط استان پیش بینی می شود و دریا نیز طی این مدت مواج و متلاطم خواهد بود.
بر اساس پیش بینی ۲۴ ساعته وضعیت جوی و دریایی آسمان استان صاف تا قسمتی ابری در برخی نقاط همراه با غبار محلی و مه صبحگاهی، از ظهر فردا افزایش ابر به تدریج در سواحل شمالی استان بارش پراکنده باران و وزش باد و جهت وزش باد شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی ۳۲ کیلومتر در ساعت، از اوایل فردا در نیمه شمالی استان به تدریج جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۳۰ گاهی ۳۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
به گزارش ایسنا، ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی و مرکزی ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر، سواحل جنوبی ۶۰ تا ۱۲۰ از عصر امروز به تدریج ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر پیش بینی شده است.
فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ۰۲:۵۳ بامداد، مد اول ساعت ۰۹:۰۲، جزر دوم ۱۲:۵۵ دقیقه و مد دوم ساعت ۱۹:۳۸ است.
امروز، جمعه ۴ بهمن ماه شهر عسلویه با ۱۹ درجه سانتیگراد بیشترین دما و شهر جم با ۱۲ درجه کمترین دما را داشته است. پیش بینی شده شهرهای برازجان، اهرم، خورموج و جم طی ۲۴ ساعت آینده دمایی بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد را تجربه خواهند کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22