میزان/ کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز چهارشنبه از جنوب شرق کشور و بارس پراکنده در این مناطق خبر داد.

کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی کشور در استان‌های مختلف گفت: امروز در مناطقی از جنوب غرب و جنوب کشور در استان‌های خوزستان، بوشهر و غرب استان فارس بارش رگباری باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را خواهیم داشت.
رفیعی اظهار کرد: امروز همچنین در مناطقی از شرق و شمال شرق کشور نیز بارش برف را داریم و در ارتفاعات البرز شرقی و دامنه‌های زاگرس مرکزی و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و استان لرستان نیز بارش برف را داریم. سواحل دریای خزر امروز بارش باران را خواهند داشت.
این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه گفت: از اوایل وقت امروز مناطقی از شمال غرب و غرب کشور بارش پراکنده باران را دارند و فردا بارش‌ها محدود به نیمه جنوبی و شرق کشور می‌شود که در مناطق مرتفع جنوب شرق کشور شاهد کاهش محسوس دما خواهیم بود.
رفیعی درباره وضعیت جوی کشور طی فردا یک‌‎شنبه نیز گفت: در نوار جنوبی کشور بارش رگباری باران و گاهی همراه با رعد و برق را خواهیم داشت. سامانه بارشی که هم اکنون در کشور فعال است از اواخر وقت فردا یکشنبه از جنوب شرق کشور خارج می‌شود.
این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه بیان کرد: از روز دوشنبه تا چهارشنبه در بیشتر مناطق کشور جو آرام خواهد بود و روند افرایش نسبی دما بین ۳ تا ۵ درجه را پیش رو داریم.
وی در ادامه بیان کرد: از اواخر وقت چهارشنبه سامانه بارشی جدید از جنوب شرق وارد کشور می‌شود که سبب بارش پراکنده در این مناطق خواهد شد. روز یکشنبه و دوشنبه خلیج فارس و دریای عمان نیز مواج خواهد بود.
رفیعی اضافه کرد: تهران امروز نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود.