ایرنا/ معاون حفاظت و بهره‌برداری آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: بر اساس نقشه‌های بستر و حریم قانونی رودخانه‌ها و مسیل‌ها چهار روستای واقع در شهرستان ملکان در معرض تهدید سیل هستند.

مجتبی جلیل زاده، معاون حفاظت و بهره‌برداری آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: روستای «امیر غایب» با خطر طغیان مسیل «حسین آباد»، روستای «آغجه دیزج» با خطر طغیان «مودق چای»، روستای «شورجه» با خطر سیل مسیل «شورجه» و روستای «کوره بلاغ» با خطر سیلابی شدن مسیل «کوره بلاغ» روبرو هستند.
وی ادامه داد: مدارس این چهار روستا در معرض خطر سیل قرار دارند و باید این مدارس تخلیه شوند.
او افزود: مسوولیت هر گونه خسارت احتمالی جانی و مالی وارده متوجه اشخاص حقیقی و حقوقی بر گردن متصرفان بستر می باشد.
مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی نیز در این خصوص گفت: با توجه به اعلام شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی مبنی بر ساخت و بهره برداری برخی از طرح های عمرانی توسط دستگاه های اجرایی استان در حریم و بستر رودخانه ها در شهرهایی مثل آربطان، در مورد تعیین محل ساخت طرح های عمرانی قبل از ساخت از مراجع و ادارات مربوطه استعلام کنند.
محمدقلی هنربر اظهار کرد: مراقبت از حقوق بیت المال و جلوگیری از حیف و میل اعتبارات دولتی و تاثیرات منفی ناشی از آن نیازمند این استعلام ها بوده و جان و مال شهروندان را بیمه می کند.
طول رودخانه‌ها و مسیل‌های آذربایجان شرقی ۲۵ هزار کیلومتر است که ۲۵۰۰ کیلومتر از آن به عنوان نقاط حادثه خیز شناسایی شده و در چند سال گذشته یکهزار کیلومتر از آن بازگشایی و اصلاح مسیر شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf