ایرنا/ استاندار ایلام گفت: شرایط سخت تسهیلات در طرح جدید ساخت مسکن به گونه ای است که افراد نیازمند دهک‌های پایین توان پرداخت آورده‌ها را ندارند و باید به شکلی سهم آنها تامین شود.

قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام اظهار کرد: در حوزه مسکن نیازمندان باید بگونه ای عمل شود که سهم آورده کمتری برای این متقاضیان در نظر گرفته شود.
وی افزود: در طرح جدید مسکن وزارت راه و شهرسازی باید سهم آورده افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و سایر افراد کم درآمد جامعه به نحوی تامین شود چرا که در غیر این صورت دوباره این طرح ها باعث ایجاد تورم و سودجویی برخی افراد و بدون خانه ماندن دهک های پایین می شود.
سلیمانی دشتکی یادآور شد: به هر صورت یا از بودجه های دولتی یا خیرین و طرق دیگر نسبت به تامین مسکن نیازمندان و خانه دار شدن آنها اقدام شود و باید جهت تامین مسکن دهک های پایین جامعه تمهیداتی بکار گرفته شود و البته با وجود برنامه های بسیاری که برای ساخت مسکن در کشور وجود دارد هنوز برنامه مشخصی برای تأمین مسکن اقشار ضعیف جامعه ارائه نشده است.
استاندار ایلام با بیان اینکه باید راه های دیگری برای کاهش قیمت تمام شده مسکن برای دهک های پایین جامعه ایجاد شود، اضافه کرد: هرچند ماهیت مسکن مهر طرح خوبی بود اما در عمل نوع اجرای آن ایرادات عمده ای داشت و مشکلاتی برای دولت و مردم ایجاد کرد که بعضی از این مشکلات بعد از گذشت این همه سال هنوز به قوت خود باقی است.
وی با اشاره به اینکه در طرح مسکن مهر قاعده و هدف خوب بود ولی هیچ گاه در عمل اجرای آن مطلوب نبود، گفت: در این طرح مقرر شد خانه ها اجاره به شرط تملیک برای متقاضیان باشد و سهم بانک ها و دولت و سهم آورده متقاضیان در نظر گرفته شود اما اقشار آسیب پذیر در تامین آورده با مشکل مواجه شدند و در طرح جدید باید مشکلات گذشته تکرار نشود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a