باشگاه خبرنگاران/ ۶ واحد سوخت‌رسانی گاز مایع و سیلندر پرکنی غیر مجاز خودرو در این شهر پلمب و همه تجهیزات آن‌ها نیز جمع آوری شد.

خالد زرافشان رئیس اداره استاندارد سقز گفت: در راستای جلوگیری از حوادث و خسارت جبران ناپذیر ناشی از آن، تیم بازرسی مشترک به واحد‌های سوخت رسانی گاز مایع و سیلندر پرکنی غیر مجاز خودرو در این شهرستان، تذکر داده بودیم.
وی افزود: بعد از چند بار تذکر، تعدادی از این مراکز، تجهیزات سوخت رسانی خودرو را جمع آوری کردند در حالیکه تعدادی نیز به این تذکرات توجه نکردهد و این واحد‌ها با هماهنگی اداره اماکن سقز پلمب شدند.
زرافشان با بیان اینکه در سقز ۶ واحد سوخت رسانی گازمایع و سلیندر پرکنی غیرمجاز خودرو وجود دارد، تاکید کرد: تجهیزات سوخت رسانی خودرو این واحد‌های غیر مجاز جمع آوری شد و تعدادی هم که جمع آوری نکرده بودند، پلمب شدند.
وی با اشاره به اینکه امسال حادثه ناشی از سوخت‌رسانی گاز مایع غیرمجاز به خودرو در سقز نداشتیم، یادآور شد: پارسال در یکی از روستا‌های سقز انفجاری در زمان سوختگیری یک خودرو رخ داد که خوشبختانه خسارت جانی نداشت.
رئیس اداره استاندارد سقز اضافه کرد: توزیع کپسول گاز توسط واحد‌های صنفی بلامانع است، ولی پُرکنی و سوخت رسانی خودرو، غیر مجاز است و باید گاز سوز کردن خودرو قطعا به صورت CNG و برای این کار از واحد‌های مجاز صورت گیرد.
وی با تاکید بر اینکه هرگونه دوگانه‌سازی خودرو به گاز مایع ممنوع است، افزود: واحد‌های صنفی می‌توانند برای استاندارد سازی کامل، ایمن سازی، اخذ مجوز و پروانه استاندارد سیلندر پرکنی به این اداره مراجعه کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34