باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی از تدارک ویژه برنامه‌های شهادت حضرت زهرا(س) خبرداد.

حجت الاسلام قربان پور، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی درخصوص برپایی مراسم سوگواری ایام شهادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: برای شب و روز شهادت ویژه برنامه‌هایی در استان تدارک دیده شده است.
وی افزود: از شب شهادت، برنامه‌های عزاداری در جای جای استان مرکزی به ویژه در شهر اراک در مساجد و تکیه‌ها با شکوه هر چه تمام‌تر و با حضور بانوان و برادران برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام قربان پور اضافه کرد: مراسم سینه زنی سخنرانی مداحی و راه اندازی دسته جات عزاداری از مهمترین برنامه‌های ایام فاطمیه به ویژه در روز شهادت است.
حضرت فاطمه (س) نزد مسلمانان برترین و والامقام‌ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار است و این عقیده بر گرفته از مضامین احادیث نبوی است.
گرچه روایات تاریخ شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) متفاوت است؛ اما میان علمای شیعه دو تاریخ مشهور و مقبول است: یکی هفتاد و پنج روز بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) و دیگری نود و پنج روز بعد از رحلتان حضرت است و میان این دو تاریخ را ایام فاطمیه نامیده و این ایام را برای بانوی دو عالم عزاداری می‌کنند.
بنا به روایت هفتاد و پنج روز، سیزدهم تا پانزدهم جمادی الأوّل، را فاطمیه اوّل و بنا به روایت نود و پنج روز، سوم تا پنجم جمادی الثانی را فاطمیه دوم می‌نامند.
ایام فاطمیه در سال ۹۸ از روز پنجشنبه ۱۹ دیماه که اولین روایت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) است و فاطمیه اول نامیده می‌شود شروع می‌شود و روز چهارشنبه ۹ بهمن اسفند ۱۳۹۸ برابر با روایت دوم شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) که فاطمیه دوم نامیده می‌شود تمام می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f