ایمنا/ شهردار بندر آستارا از آماده‌باش ستاد مدیریت بحران شهرداری این شهر برای مقابله حوادث ناشی از بارش برف خبر داد.

جواد معیتی، شهردار بندر آستارا اظهار کرد: نیروهای شهرداری آستارا با بهره‌گیری از همه امکانات، ماشین‌آلات و نیروها خدمات شهری از روزهای گذشته در آماده‌باش کامل برای مقابله با حوادث ناشی از بارش برف احتمالی هستند.
وی افزود: دو دستگاه لودر، یک دستگاه گریدر، یک دستگاه بیل میکانیکی، یک دستگاه بابکت، پنج دستگاه ماشین پرس، پنج دستگاه خودروی کامیون، سه دستگاه خودروی خاور، خودروهای حمل زباله و زنجیر چرخ در زمان بارش برف در مسیرهای مختلف شهر آماده خدمت‌رسانی هستند.
شهردار آستارا اضافه کرد: برای این تعداد خودرو حدود دو هزار لیتر سوخت خریداری شده تا در مواقع لزوم مورد استفاده قرار گیرد.
معیتی به تهیه لباس‌های گرم به ویژه خرید بادگیر و چکمه برای نیروهای شهرداری آستارا اشاره کرد و گفت: مکان‌هایی در شهر به عنوان گرمخانه برای اسکان افراد بی‌خانمان در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به شاخه‌زنی درختان پر خطر خاطرنشان کرد: چوب‌هایی بلندی تهیه و آماده شده تا در مواقع بارش برف درختان را پاک‌سازی و از آسیب احتمالی به آن‌ها جلوگیری کنیم.
شهردار آستارا اظهار کرد: انهار به طور کامل لای‌روبی و پاک‌سازی شده تا در موقع بارش برف دچار انسداد نشود.
معیتی با بیان اینکه از سال‌های گذشته در حدود ۴۰ تن نمک و شن خریداری شده است و اضافه کرد : نمک‌ها بسته‌بندی و در پنج نقطه شهر جاسازی شده تا در زمان بارش برف مورد استفاده قرار گیرند.
وی افزود: برای خدمات‌رسانی بهتر سازمان حمل و نقل شهرداری آستارا هماهنگی‌های لازم را با اتحادیه تاکسی‌رانی و مدیران آژانس انجام داده و یک دستگاه مینی‌بوس نیز در زمان بارش برف آماده خدمات‌رسانی به شهروندان است.
شهردار آستارا گفت: سامانه تماس ۱۳۷ و تلفن‌های گویای شهرداری آستارا برای پاسخ‌گویی شبانه‌روزی به شهروندان در حال آماده‌باش است.
معیتی تاکید کرد: در زمان بارش احتمالی، معابر اصلی، مسیرهای منتهی به مراکز درمانی و محل‌های خرید مردم باید باز نگه داشته شود و همه نیروها زمینه‌های آرامش و شادابی هر چه بیشتر شهروندان را فراهم کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0