سایت خبری کمیته امداد/ مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از آزادی ۶ زندانی جرائم غیرعمد از محل مشارکت مردم استان سمنان در پرداخت زکات در ۹ ماهه سال جاری خبر داد.

محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: ۸۷ درصد از زکات مردم استان سمنان در سال جاری صرف امور فقرا و محرومین و ۱۳ درصد صرف پروژهای عام‌المنفعه شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه مردم استان سمنان در ۹ ماهه سال جاری ۱۲ میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان زکات در قالب مستحبی و واجب پرداخت کردند، تصریح کرد: ۱۸ هزار و ۷۳۱ خدمات حمایتی به مددجویان و نیازمندان استان سمنان از محل زکات جمع‌آوری‌شده، ارائه‌شده است.
وی با اشاره به اینکه از محل جمع‌آوری زکات یک‌صد سری انواع جهیزیه به نوعروسان و دختران نیازمند در شرف ازدواج پرداخت شد، تأکید کرد: ۱۵۳۵ خدمات درمانی به نیازمندان از محل زکات استان سمنان ارائه شد.
مسعودیان راد به آزادی ۶ زندانی غیرعمد از محل مشارکت مردم استان سمنان از محل پرداخت زکات خبر داد و گفت: ۱۸ واحد مسکونی برای نیازمندان ساخته و ۵۱ واحد دیگر نیز مرمت و مقاوم‌سازی شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان ارائه ۱۲ هزار و ۸۸۸ کمک‌معیشت به مددجویان از محل زکات با اعتبار پنج میلیارد و ۳۸ میلیون تومان از دیگر خدمات در حوزه زکات برشمرد و گفت: ۳۴۱۰ مورد دیگر در سایر موارد به نیازمندان کمک شده است.
مسعودیان راد ۱۳ درصد از مجموع مشارکت مردم استان سمنان را مربوط به پروژه‌های عام‌المنفعه دانست و خاطرنشان کرد: ساخت و مرمت ۶ مسجد، ساخت و مرمت دو حسینیه و فاطمیه و پنج پروژه عام‌المنفعه دیگر در همان منطقه‌ای که زکات جمع‌آوری‌شده هزینه شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c