باشگاه خبرنگاران/ مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری دهلران گفت: همزمان با دهه فجر پروژه‌هایی به ارزش بیش از ۷۵ میلیارد ریال در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری در این شهرستان بهره برداری می‌شود.

نصراله پارسه، مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری دهلران اظهار کرد: همزمان با دهه فجر ۱۰ پروژه حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری در این شهرستان بهره برداری می‌شود.
وی افزود: بهره برداری از سازه‌های سنگی ملاتی، گابیون، نهال کاری، مالچ پاشی و تورکینست از جمله این پروژه‌ها هستند.
مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری دهلران یادآور شد: برای اجرای پروژه‌های سنگی ملاتی و گابیون ۱۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.
پارسه به نهال کاری در منطقه چشمه قیر و برتش و تیشه کن هم اشاره و تاکید کرد: برای اجرای این طرح‌ها در سطح ۲۱ هزار و ۹۰۰ هکتار بیش از ۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی اجرای تورکینست برتش و بیات را از دیگر پروژه‌های دهه فجر برشمرد و اضافه کرد: برای این پروژه‌ها در سطح ۴۱ هزار هکتار نیز ۱۴ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال هزینه شده است.
مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری دهلران مالچ پاشی همراه با نهال کاری در سطح ۵۰۰ هکتار از اراضی حسن قندی با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال از دیگر پروزه‌های قابل بهره برداری در این ایام ذکر کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a