ایسنا/ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: بعد از سیل ۱۲ فروردین‌ماه سال جاری تاکنون ۷۵ کیلومتر از رودخانه‌های استان لایروبی شده است.

رضا میرزایی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان اظهار کرد: کل اعتبارات مصوب سیل شرکت آب منطقه لرستان معادل ۹۸ میلیارد تومان با تخصیص ۷۲ درصد بوده که در سه بخش ساماندهی رودخانه‌ها، بازسازی تأسیسات آبی و ایستگاه‌های هیدرومتری هزینه می‌شود.
وی افزود: پروژه‌های سیل شامل ۳۱ طرح در قالب ۳۶ قرارداد در حال انجام است.
میرزایی در خصوص پروژه‌های مهندسی رودخانه تصریح کرد: در ۷۹ بازه کاری شامل ۵۵ نقطه لایروبی و ۲۴ نقطه ساماندهی و دیوارسازی در سطح لرستان مشغول فعالیت هستیم و در مجموع تاکنون حدود ۷۵ کیلومتر از طول رودخانه‌های استان لایروبی شده است.
وی گفت: در نقاطی که به علت تغییر مسیر رودخانه، بخش‌هایی از جاده‌ها و راه‌های دسترسی تخریب شده با اداره کل راهداری همکاری و تاکنون پنج قسمت مهم از مسیر جاده آسفالته پل‌دختر به خرم‌آباد که در سیل اخیر به‌شدت آسیب‌دیده و قطع شده بود، بازسازی شده و در رودخانه را به وضع سابق برگرداندیم.
این مسئول یادآور شد: در حال مطالعه و تهیه اسناد مناقصه ۲۵ نقطه اضطراری و اولویت‌دار دیگر در حوزه رودخانه کشکان هستیم که با اختصاص اعتبارات مرحله دوم سیل با انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی آن‌ها را شروع خواهیم کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9