ایسنا/ معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: دختران از پسران در مصرف مشروبات الکلی پیشی گرفته اند طوریکه این مسئله معضل اساسی جامعه محسوب می شود.

یوسف خدادادی، معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل اظهار کرد: متاسفانه رواج و شیوع مصرف مشروبات الکلی به ویژه در مجالس، جشن‌ها و محافل به آسیب جدی تبدیل شده که جنبه حرام و ام الفساد بودن آن نیز به فراموشی سپرده شده است.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه های فرهنگی مرتبط قصور بیشتری در این حوزه داشته و آنطور که باید نتوانسته اند رسالت و مسئولیت خود را در راستای هدایت جوانان انجام دهند و همین امر سبب شده تا آمار مصرف مشروبات الکلی در بین دانشجویان دختر بیش از دانشجویان پسر باشد.
معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با انتقاد از سهل الوصول بودن و راحتی دسترسی به انواع مشروبات الکلی در جامعه گفت: سال گذشته 121 نفر بر اثر مسمومیت با مشروبات الکلی روانه بیمارستان شده و چهار نفر نیز در مشگین شهر جان خود را از دست دادند.
خدادادی افزایش 50 درصدی کشفیات مواد الکلی نسبت به سال گذشته را نامطلوب ارزیابی کرد و افزود: برازنده استان دارالارشاد اردبیل نیست که با این حجم از تولید و قاچاق مشروبات الکلی روبه‌رو باشد. ضروری است مسئولان امر در این خصوص تدابیر لازم را اتخاذ کنند.
وی همچنین اظهار کرد: قاچاق به طور مستقیم با اشتغال و توسعه استان در ارتباط است و هر قدر این امر در جامعه تشدید شود به همان میزان شاهد افزایش نرخ ببکاری و عدم در استان مواجه خواهیم بود.
معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل به ابلاغ برنامه های پیشگیرانه از قاچاق از سوی معاونت قوه قضائیه اشاره کرد و افزود: پیشگیری از قاچاق محصولات سلامت محور و تشدید فعالیت شعب دادگاه های ویژه با تمرکز بر قاچاقچیان عمده و دانه درشت از برنامه های ابلاغی برای اجرا در استان هاست.
خدادادی خاطرنشان کرد: افزایش میزان دسترسی نیروهای امنیتی و انتظامی به سامانه های نظارت قاچاق و نظارت بر صدور، تمدید و ابطال کارت های بازرگانی با هدف پیشگیری از جرایم باید در دستور کار قرار گیرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253