باشگاه خبرنگاران/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از عملیات رهاسازی و انتقال دو فرد حادثه دیده در ارتفاع بیش از دو هزار متر در کوه‌های کهنوج مدیم خبر داد.

رضا فلاح، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه این عملیات به دلیل تاریکی هوا، صعب العبور بودن منطقه و سرمای بیش از حد در طی ۲ روز انجام شده است، گفت: در طی تماس تلفنی یکی از حادثه دیدگان در ساعت ۱۹ عصر روز گذشته با جمعیت هلال احمر استان مبنی بر پرت شدن و فوت همراهی اش در کوه‌های کهنوج مدیم بلافاصله نجاتگران تیم کوهستان شهرستان کرمان در قالب یک تیم به منطقه حادثه اعزام شدند.
او با اشاره به گیر افتادن فرد حادثه دیده در دیواره کوه افزود: تیم امدادی بعد از ۲ ساعت عملیات جستجو و رهاسازی موفق شد این فرد را در ارتفاع ۲ هزار و ۲۰۰ متری در دیواره کوه پیدا و به پایین کوه انتقال دهند.
فلاح با اشاره به از سرگیری عملیات رهاسازی و انتقال پیکر فرد حادثه دیده از صبح امروز تصریح کرد: نجاتگران کوهستان هلال احمر کرمان در ارتفاع ۲۵۰۰ متری با برپایی سه کارگاه موفق شدند جسد این فرد را بعد از ۴ ساعت و نیم تلاش، به پایین کوه انتقال و به نیروی انتظامی تحویل دادند.
در این عملیات ۱۰ نفر از نجاتگران تیم کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان در قالب ۲ تیم حضور یافتند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00