فارس/ فرماندار کرمانشاه گفت: 23 هزار و 379 خانوار در حوزه شهرستان کرمانشاه با بیش از 93 هزار و 516 نفر زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی روستائیان و عشایر هستند.

فضل‌‌الله رنجبر، فرماندار کرمانشاه بیمه تامین اجتماعی روستائیان و عشایر را تضمین کننده آینده آن‌ها توصیف کرد و اظهار داشت: 23 هزار و 379 خانوار در حوزه شهرستان کرمانشاه با جمعیتی معادل 93 هزار و 516 نفر زیرپوشش این بیمه هستند.
وی با بیان اینکه تاکنون 517 خانوار از این تعداد مشمول مستمری شده‌اند، افزود: شهرهای کمتر از 20 هزار نفر همچون ماهیدشت، کوزران، هلشی، شهر قلعه بخش بیلوار می‌توانند از خدمات این بیمه برخوردار شوند.
فرماندار کرمانشاه ادامه داد: رانندگان خودرو سنگین این شهرها و کسانی که در زمینه صنایع دستی فعالیت دارند، نیز می‌توانند از این بیمه استفاده کنند.
وی حداقل پرداختی برای این نوع بیمه در طول سال را 270 هزار تومان و حداکثر 660 هزار تومان اعلام کرد و افزود: دولت برای بیمه تامین اجتماعی روستائیان و عشایر سرمایه‌گذاری خوبی کرده است.
رنجبر اشاره نیز به بحث بازسازی زلزله در بخش کوزران، ماهیدشت، بیلوار، سرفیروزآباد و بخش مرکزی کرمانشاه داشت و گفت: ویرانگری‌های زلزله را در این شرایط سخت تحریمی تبدیل به فرصت کردیم و 2 هزار و 176 واحد را در شهرستان بازسازی کردیم.
وی خاطرنشان کرد: دولت بیش از 100 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت و حدود 3.5 میلیارد کمک بلاعوض در بحث تعمیر، بازسازی و مقاوم‌سازی به مردم پرداخت کرده است.
فرماندار کرمانشاه اضافه کرد: کسانی که می‌خواهند در سطح روستاها مقاوم‌سازی انجام دهند می‌توانند از تسهیلات 40 تا 50 میلیون تومانی بهره‌مند شود با توجه به اینکه ضمانت در روستاها به‌صورت زنجیره‌ای است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246