ایسنا/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی از کمک ۱۲ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال مردم استان به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان خبر داد.

محمد محمدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی اظهار کرد: از مجموع کمک ۱۲ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریالی مردم استان مرکزی به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان دو میلیارد و ۵۰ میلیون ریال، نقدی بوده است.
وی افزود: کمک‌های غیرنقدی مردم استان در قالب پنج محموله توسط این جمعیت به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان ارسال شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی تصریح کرد: علاوه بر کمک‌های مردمی، ۲۴ تن مواد غذایی به ارزش سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از محل دپوی اقلام ۱۶ گانه انبار امدادی جمعیت هلال احمر این استان به مناطق سیل‌زده ارسال شده است.
محمدی بیان کرد: در سیل لرستان نیز استان مرکزی بعد از استان‌های تهران و خراسان رضوی در جمع آوری کمک‌های نقدی رتبه سوم را در کشور کسب کرد، البته نسبت به بعد جمعیتی باید گفت که استان مرکزی رتبه اول را کسب کرده بود.
وی ادامه داد: در منطقه معمولان لرستان، استان مرکزی توزیع پوشاک را به صورت فروشگاهی انجام داد و تمامی لباس ها براساس سلیقه شخصی بین آنها توزیع شد، این تجربه از زلزله کرمانشاه بدست آمد که لباس‌های زیادی بدلیل بی توجهی به نحوه پوشش و نوع نیاز مردم دورریز شده بود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: ۲۰ تعمیرکار تخصصی لوازم خانگی این استان به صورت داوطلبانه با هدف تعمیر لوازم خانگی سیل زدگان به شهرستان پلدختر اعزام و ۷۵۰ وسیله را تعمیر کردند، تمامی خدمات ارائه شده به صورت رایگان انجام شد و در صورت نیاز، قطعات یدکی از سوی خیران استان مرکزی پشتیبانی شده بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c