اقتصاد آنلاین/ کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز شنبه ۲۶ بهمن ماه در بیشتر مناطق کشور بارش‌های پراکنده و کاهش محسوس دما داریم اما فردا یکشنبه سامانه بارشی جدیدی از غرب وارد کشور می‌شود که برای بیشتر نواحی کشور برف و باران به همراه دارد.

فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: امروز شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و گلستان بارش پراکنده، وزش باد و کاهش محسوس دما دارند، همچنین خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و شرق کرمان وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک خواهند داشت.
وی افزود: فردا یکشنبه به تدریج سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود که با تاثیر آن دامنه‌های زاگرس، غرب و شمال غرب بارش برف خواهند داشت. در ارتفاعات البرز، زاگرس جنوبی و جنوب غرب بارش پراکنده رخ می‌دهد، اواخر وقت فردا جریانات بر روی سواحل دریای خزر شمالی می‌شود و اواخر وقت بارش در گیلان و اردبیل آغاز می‌شود.
گودرزی ادامه داد: دوشنبه هم گستره و هم قدرت سامانه بارشی تقویت می شود و نیمه شمالی و دامنه های زاگرس بارندگی خواهند داشت، شدت بارش برف دوشنبه در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه و جنوب لرستان خواهد بود.
به گفته وی سه شنبه بارش ها پراکنده می شوند و تا چهارشنبه که موج بعدی از سمت جنوب غرب وارد کشور می‌شود، این روند ادامه دارد.