ایرنا/ رییس ستاد دیه استان یزد گفت: یک زرگر نوعدوست با کمک‌ خود زمینه آزادی یک مادر دربند را که حدود ۹ ماه به دور از سه فرزندش به واسطه محکومیت مالی در زندان بود، آزاد کرد.

اسلام افشون، رییس ستاد دیه استان یزد بدون اشاره به میزان کمک مالی این نیکوکار اظهار کرد: این خیر، اصرار داشت، نامش فاش نشود و هدف از این اقدام خداپسندانه را، شادی روح مادر و انجام باقیات و صالحات، خیر و برکت در کسب و کار بیان کرد.
مدیرعامل ستاد دیه یزد پیشتر گفته بود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۴۱ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد مالی با حمایت و همراهی مردم نوعدوست و خیرخواه از زندان آزاد شدند و برای آزادی این افراد ۳۲ میلیارد ریال توسط مردم به ستاد کمک شد تا زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد فراهم شود.
وی ادامه داد: هم‌اکنون ۲۵۰ نفر به دلیل جرایم مالی غیرعمد زندانی هستند که برای آزادی آنان ۲۳۰ میلیارد ریال کمک‌های مردمی نیاز است، امیدواریم با حمایت خیران، زمینه رهایی این افراد فراهم شود.
زندانیان جرایم غیرعمد شامل محکومان به پرداخت دیه ناشی از تصادف و حوادث کارگاهی، مهریه ، نفقه و بدهی‌مالی هستند.
هم اکنون حدود چهار هزار نفر در چهار ندامتگاه استان زندانی هستند و تلاش هایی برای انتقال تعدادی از آنها که جرم شان مواد مخدر است به زادگاه خود در دیگر استان ها در حال انجام است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b