پایگاه خبری وقت/ برخلاف انتظار، این روزها و در شرایط سخت جوی و سرما مردم تبریز و استان آذربایجان شرقی شاهد برخی خاموشی های برق در شهر و منازل خود هستند که به صورت نوبتی بر آن ها اعمال می شود.

عادل کاظمی، مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز درباره علت خاموشی های جدید در تبریز و استان، اظهار کرد: این خاموشی ها اضطراری و ناشی از محدودیت سوخت در نیروگاه هاست که به صورت متمرکز و سهمیه بندی در سراسر کشور از جمله در آذربایجان اعمال می شود.
کاظمی در توضیح این مطلب بیان کرد: به دنبال بالا رفتن بی رویه میزان مصرف سوخت گاز در کشور ناشی از شرایط جوی و برودت هوا وزارت نفت و نیرو در اقدام هماهنگ و با اولویت تامین گاز خانگی محدودیت هایی را در گاز مصرفی نیروگاه های کشور اعمال کردند که این محدودیت ها به طور محسوس تولید برق را پایین آورده است.
وی ادامه داد: در اجرای این طرح از طرف دیسپاچینگ وزارت نیرو برای کل استان های آذربایجان شامل آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل، به مقدار 450 مگاوات سهمیه پیک سایی (کاهش مصارف) لحاظ شده که به صورت نوبتی در جغرافیای این استان ها اعمال می شود.
مدیرعامل توزیع برق تبریز اظهار کرد: این خاموشی ها رابطه مستقیم با شرایط جوی و میزان مصرف سوخت گاز دارد و موقتی است و پیش بینی می شود با مساعد شدن شرایط هوا و رعایت مدیریت مصرف سوخت از سوی مردم برطرف شود.
مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز درباره علت عدم اطلاع رسانی خاموشی های مذکور گفت: چون این خاموشی ها را پایدار نمی دانیم به صورت پیامک اطلاع رسانی شده و امیدواریم به زودی با مساعد شدن هوا و مدیریت مصرف از سوی مردم این خاموشی ها لغو شود.
عادلی مردم و مصرف کنندگان را به رعایت صرفه جویی و مدیریت مصرف انرژی فرا خواند و گفت: چنانچه هر مشترک تنها به میزان یک درجه سانتی گراد وسایل گرمایشی خود را کاهش دهند در مجموع به میزان هفت درصد در مصارف انرژی صرفه می شود که این مقدار به طور قابل توجهی می توانند جلوی خاموشی ها را بگیرد.
وی عدم استفاده از شومینه،‌ تنظیم دمای وسایل گرمایشی بر روی درجه 18 الی 21 ،‌ خاموش کردن لامپ های اضافی، راه پله ها و پارکینک ها، خاموش کردن وسایل گرمایشی اتاق هایی که استفاده نمی شود، جلوگیری از هدر رفت انرژی در استحمام،‌ استفاده از پرده های مناسب برای پنجره ها و پوشیدن لباس گرم در منزل را از دیگر راهکارهای ساده برای کاهش مصرف انرژی و عبور از این شرایط به هموطنان توصیه کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf