الف/ کمبود تولید برق نیروگاه‌ها با رفع محدودیت‌ها و تامین سوخت نیروگاه‌ها مرتفع شده و خاموشی‌های اعمال شده از سوی وزارت نیرو برطرف شد.

صبح امروز پس از اینکه برخی نیروگاه‌ها به دلیل آنچه که کمبود سوخت نامیده شده بود با عدم تولید برق مواجه شده بودند وزارت نیرو با این عنوان که دوست ندارد شبکه سراسری برق با بلک‌ اوت مواجه شود خاموشی‌های اضطراری اعمال کرد.
مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق گفته بود: برای پایدار شدن شبکه سراسری برق مجبور شدیم خاموشی‌های اضطراری را در برخی نقاط کشور و برخی نقاط پایتخت اعمال کنیم.
ساعاتی پیش شرکت توانیر و سخنگوی صنعت برق نیز با تایید رفع خاموشی‌ها اعلام کردند که با هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت ملی گاز و شرکت ملی نفت محدودیت تامین سوخت نیروگاه‌ها مرتفع و خاموشی‌ها برطرف شد.
رجبی مشهدی با بیان اینکه افزایش مصرف انرژی در بخش خانگی باعث خاموشی‌های پراکنده در کشور شده بود از همه مشترکان خواست که در روزهای آینده هم با رعایت مصرف بهینه، پرسنل صنعت برق و گاز را در تداوم خدمات‌رسانی یاری کنند.
به گفته وی مردم برای کاهش مصرف برق و گاز می‌توانند با خاموش کردن لامپ اضافی و تنظیم وسایل گرمایشی در دمای آسایش و پوشیدن لباس گرم نسبت به کاهش مصرف انرژی اقدام کنند.
خوش‌خلق، مدیرعامل برق منطقه‌ای صبح امروز با تایید خاموشی برق در چند نقطه تهران دلیل این خاموشی را کمبود تولید برق در نیروگاه‌ها به دلیل محدودیت تامین سوخت نیروگاه‌ها عنوان کرده بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651