ایرنا/ ۲ حزب اصلاح‌طلب ندای ایرانیان و اراده ملت ایران برای سه حوزه انتخابیه در استان فارس افرادی را به عنوان نامزدهای این جریان برای راهیابی به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی معرفی کردند.

در بیانیه انتخاباتی این احزاب خطاب به مردم استان فارس آمده است: در آستانه انتخابات مهم و تاثیرگذار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار داریم، انتخاباتی که می‌تواند حال و هوای داخلی و سیاست‌های سیاست ورزان خارجی را دچار تغییرات عمده کند.همگان میدانیم که مردم ایران در این سال‌ها با تحمل محرومیت‌ها و تنگناهای اقتصادی، اگر چه گلایه‌مند اما کماکان صبور و مقاوم برای تعیین سرنوشتشان قد افراشته‌اند.
بیانیه افزوده است:‌اصلاح‌طلبان پرشماری برای حضور در این عرصه و تغییر اوضاع کنونی پا به عرصه گذاشتند اما چنان که می‌دانید با ردصلاحیت‌های گسترده مواجه شدند به گونه‌ای که ارائه لیست در بسیاری از حوزه‌های انتخابی را عملا غیر ممکن نمود و شیراز سرفراز نیز از این موضوع مستثنی نماند.اما امید بذر هویت ماست.
این احزاب نوشتند:‌با اتفاقاتی که در واپسین روزهای مانده به شروع تبلیغات رخ داد احزاب اصلاح‌طلب ‘ندای ایرانیان’ و ‘اراده ملت ایران’ برآن شدند تا برای ساختن امید و بازگرداندن آرامش به کشور از ظرفیت‌های موجود کمال بهره را ببرند. گرچه ارائه اسامی نامزدهای اصلاح‌طلب در اکثر شهرستان‌ها به دلیل واضح رد صلاحیت‌ها مقدور نشد اما ظرفیت ارائه فهرست نامزدهای اصلاح‌طلب در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان، حوزه انتخابیه لامرد و مُهر و حوزه انتخابیه کازرون و کوه‌چنار به وجود آمد که در قالب ‘لیست ندای ملت’ به حضور مردم صبور و نجیب استان معرفی می‌شوند.
در بیانیه آمده است:‌اطمینان داریم افرادی که به عنوان کاندیداهای مورد حمایت این جریان به مردم پر افتخار شیراز و ۲ حوزه دیگر معرفی شده‌اند دارای سابقه اصلاح‌طلبی و واجد صلاحیت کافی برای حضور در بهارستان هستند و به لطف خداوند بزرگ و یاری مردم آزادیخواه و عدالت‌جوی فارس، پیروزی در انتخابات از آن لیست ندای ملت خواهد بود.
میراعظم هاشمی دبیر حزب اعتدال و توسعه استان فارس به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به رد صلاحیت تعداد قابل توجهی از نیروهای جریان اصلاح طلب امکان ارائه لیست و معرفی نفرات در تمام حوزه‌های انتخابیه استان فراهم نشد و فقط در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان، حوزه انتخابیه داراب و زرین‌دشت، حوزه انتخابیه لامرد و مُهر و حوزه انتخابیه آباده موفق به معرفی نامزدهای این حزب شدیم.
وی ادامه داد: در چند حوزه انتخابیه نیز اسامی افراد را به شکل رسمی اعلام نمی‌کنیم اما افرادی را مورد حمایت قرار خواهیم داد.
اصولگرایان استان فارس که از روزهای نخست بررسی صلاحیت‌ها، صلاحیت اکثریت داوطلبانشان تایید شد در این کارزار انتخابات با شدت و قدرت بیشتری فعالیت می کنند و تکلیفشان از روز اول در ارایه لیست انتخاباتی و نحوه ورود به عرصه انتخابات مشخص بود.
استان فارس دربرگیرنده ۳۶ شهرستان، ۱۸ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که سهم شیراز چهار کرسی نمایندگی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913