باشگاه خبرنگاران/ به دنبال تشدید خسارت آفات چوبخوار خرما در باغات خرمای شهرستان‌های تنگستان و دشتستان، تصمیم گیری و برنامه ریزی همه جانبه این موضوع ضروری است.

خسرو عمرانی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار کرد: به دنبال تشدید خسارت آفات چوبخوار خرما در باغات خرمای شهرستان‌های تنگستان و دشتستان و لزوم تصمیم گیری و برنامه ریزی همه جانبه برای مدیریت تلفیقی این آفات، بازدیدی در بهمن از باغات خرمای شهرستان‌های تنگستان و دشتستان انجام شد.
وی افزود: در این بازدید علاوه بر بررسی خسارت و وضعیت باغات، لزوم همکاری تمامی دستگاه‌های مرتبط با این موضوع بررسی شد.
عمرانی تصریح کرد: از آنجا که یکی از دلایل اصلی تشدید فعالیت آفات چوبخوار خرما، کاهش کمیت و کیفیت آب آبیاری نخیلات است، بحث و تبادل نظر‌هایی در ارتباط با امکان کاهش شوری آب انجام شد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: این بازدید در سه اقلیم متفاوت با شرایط آب، خاک، اکولوژی و رقم متفاوت شامل بخش بوشکان دشتستان، حومه اهرم و آبپخش) طرح ۱۷۱ هکتاری انجام شد و پس از آن همه اعضا‌ی حاضر در بازدید در جلسه ستاد گیاه پزشکی با محوریت برنامه ریزی برای مدیریت تلفیقی آفات چوبخوار خرما، در فرمانداری شهرستان دشتستان شرکت کردند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22