آخرین خبر/ تمرینات آماده‌سازی برای شرکت در مسابقات آسیای میانه (آسیای مرکزی) به میزبانی کشور بنگلادش با حضور ۹ کشور برگزار می‌شود.

حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی افزود: کشورهای افغانستان، نپال، تاجیکستان، ازبکستان، بوتان، قرقیزستان، ترکمنستان و مالدیو در این مسابقات شرکت خواهند کرد و در صورت موفقیت در این مسابقات تیم ملی والیبال افغانستان به مراحل بالاتر صعود می‌کند.
وی گفت: با توصیه استاندار خراسان ‌جنوبی میزبانی استان از تیم‌های ملی خارجی در راستای دیپلماسی عمومی و معرفی ظرفیت‌های مختلف فرهنگی و گردشگری این منطقه انجام می‌شود که بسیار ارزشمند است.
وی بیان کرد: میزبانی از کشورهای خارجی به نوعی توسعه دیپلماسی عمومی مبتنی بر صلح و دوستی است که می‌تواند پیوند خوبی را بین کشورهای دوست و همسایه فراهم کند.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی ادامه داد: ورزش ورای سیاست است و همیشه بسیاری از مشکلات و مسایل سیاسی را می‌توان از طریق رویدادهای ورزشی حل و فصل کرد.
وی گفت: معطوف داشتن نگاه فدراسیون به استان خراسان جنوبی در ارتقای مباحث تجهیزات و فنی می‌تواند فضایی را برای افزیش قدرت چانه‌زنی استان در بحث میزبانی و جلب حمایت‌های مالی فراهم کند.
عزیزی ادامه داد: به دنبال تقویت این نوع مراودات هستیم زیرا این مباحث از نظر سیاسی و مباحث فنی می‌تواند به فلسفه وجودی ورزش کمک کند که همان ارتقای سطح صلح و دوستی است.
وی با بیان اینکه بعد از سه هفته تمرین جام مرزداران در بیرجند برگزار خواهد شد گفت: این جام با حضور تیم منتخب خراسان ‌جنوبی، تیم ملی افغانستان، تیم ملی بنگلادش و تیم منتخب استان خراسان‌ رضوی یا سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
سرپرست تیم ملی والیبال افغانستان نیز در این نشست ضمن قدردانی از دولت جمهوری اسلامی، میزبانی مردم خراسان‌ جنوبی و فدراسیون والیبال ایران گفت: تیم ملی والیبال افغانستان از سال ۲۰۱۵ فعالیت خود را به صورت رسمی و جدی آغاز کرد.
سید نعمت مشتاق افزود: به دلیل امکانات کم و شرایط خاصی که در کشور خودمان داریم هنوز به جایگاه مد نظر در ورزش والیبال نرسیده‌ایم.
وی بیان ‌کرد: در تیم ملی والیبال افغانستان ورزشکارانی از ۳۴ ولایت این کشور حضور دارند که نشان از استعدادهای ورزشی کشور ما است.
مربی تیم ملی والیبال افغانستان نیز گفت: تیم ملی افغانستان فعالیت‌های خود را با شعار «تیم ملی افغانستان سفیران صلح و دوستی» پیگیری می‌کند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7