ایرنا/ سرپرست اداره حفاظت محیط زیست قروه گفت: تکرار تخلفات شکار و صید غیر مجاز منجر به شناسایی و دستگیری شکارچی با سابقه در این شهرستان شد.

توفیق زارعی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست قروه اظهار داشت: محیطبانان یگان حفاظت پاسگاه محیطبانی شیروانه در حین گشت و کنترل منطقه حفاظت شده بدر و پریشان آثاری از رد و علائم حضور شکارچی در منطقه مشاهده کرده و پس از بررسی آثار و علائم موجود مشخص شد یک متخلف شبانه و با استفاده از تاریکی شب اقدام به شکار غیر مجاز یک سر تشی کرده است.
وی با اشاره به اینکه این شکارچی به محض مطلع شدن از حضور محیطبانان از محل متواری می‌شود، اضافه کرد: ماموران اجرایی این اداره با پیگیری موضوع و در اسرع وقت، موفق به شناسایی و دستگیری شکارچی متخلف شدند.
زارعی با بیان اینکه این متخلف پس از دستگیری به شکار غیر مجاز یک رأس گراز وحشی نیز اقرار کرد، افزود: این شکارچی سابقه شکار غیر مجاز حیات وحش داشته و طبق مقررات با او برخورد خواهد شد.
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قروه تاکید کرد: پرونده متخلف مذکور برای بررسی و صدور حکم به مراجع قضایی ذیربط ارجاع داده شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34