تسنیم/ سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی گفت: ۴ هزار تن برنج و شکر به منظور تنظیم بازار شب عید در انبارهای شرکت غله و خدمات بازرگانی استان ذخیره‌سازی شده است و برای ورود ۱۰ هزار تن دیگر هم برنامه‌ریزی شده است.

گرانی و افزایش قیمت کلماتی هستند که همسو با بالا رفتن تب تقاضا در برهه‌هایی خاص از سال همچون شب عید مردم را غافلگیر می‌کنند.
با توجه به اینکه تنها کمتر از یک ماه به ایام شب عید زمان باقی است، بازار اقلام اساسی با رفت و آمد بیشتری روبه‌رو می‌شود و همین امر بر افزایش قیمت بیش از پیش دامن می‌زند.
گزارش‌های میدانی از بازار برنج، حبوبات، گوشت قرمز، مرغ، ماهی، میوه و دیگر محصولات پرتقاضای این ماه حاکی از آن است که قیمت برخی از اقلام به سبب ازدیاد تقاضا و سودجویی دلالان و عوامل واسطه با نوساناتی در بازار روبه‌روست.
این درحالی است که مسئولان تنظیم بازار به سبب ذخیره‌سازی و واردات مناسب کالاها از آرامش حاکم بر بازار خبر می‌دهند.
اما با یک حساب سرانگشتی در می‌یابیم که افزایش نرخ محصولات هیچ گونه سنخیتی با درآمد قشرهای متوسط و ضعیف جامعه ندارد و این امر بر کاهش قدرت خرید خانوار و نگرانی از آینده بازار دامن می‌زند.
ملکی، سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی در این باره گفت: 4 هزار تن برنج و شکر به منظور تنظیم بازار شب عید در انبارهای شرکت غله و خدمات بازرگانی استان ذخیره‌سازی شده است.
وی افزود: علاوه بر ذخیره‌سازی 4 هزار تن برنج و شکر در انبارهای این شرکت، برنامه‌ریزی‌های لازم برای ورود 10 هزار تن دیگر به استان هم انجام شده ‌است.
سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی تصریح کرد: برنج با قیمت 61 هزار ریال و شکر با قیمت 40 هزار و 500 ریال توسط این شرکت در اختیار اتحادیه‌ها و تعاونی‌های مصرف قرار گرفته است.
ملکی بیان کرد: شکر با قیمت 45 هزار ریال و برنج با قیمت 66 هزار ریال توسط اتحادیه‌ها در بین مردم توزیع می‌شود.
وی ادامه داد: اصناف و اتحادیه‌ها می‌توانند با دریافت مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نسبت به دریافت محصول برنج و شکر و توزیع در شهرها و روستاهای استان اقدام کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f