باشگاه خبرنگاران/ متخلف سوزاننده کاه و کلش در لنگرود ۵ میلیون ریال جریمه شد.

سید امین نجات، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود گفت: فردی که در منطقه گالشکلام لنگرود اقدام به سوزاندن بقایای کشاورزی (کاه و کلش) کرده بود، به 5 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.
وی افزود: فردی که در فصل برداشت برنج اقدام به آتش زدن ضایعات کشاورزی شالیزار خود در منطقه گالشکلام لنگرود کرده بود، پس از پیگیری قانونی از سوی این اداره و معرفی به مقام قضایی، به پرداخت 5 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.
رئیس محیط زیست لنگرود اظهار داشت: یکی از مطالبات به حق شهروندان، برخورد قانونی با افرادی است که با آتش زدن ضایعات و آلودگی شدید هوا سلامت خود و دیگران را در معرض خطر قرار می‌دهند.
نجات با بیان اینکه از ابتدای امسال، از سوی این اداره قریب به 30 پرونده در خصوص آتش‌زدن ضایعات کشاورزی و صنعتی نزد مقامات قضایی شهرستان مفتوح شده است و مرتکبین تحت پیگرد قضایی قرار گرفته‌اند، تصریح کرد: به استناد ماده ۲۰ قانون هوای پاک سوزاندن بقایای گیاهی اراضی زراعی پس از برداشت محصول ممنوع بوده و مرتکب، به جزای نقدی محکوم می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0