ایرنا/ دارندگان پنج مدال طلا و برنز رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان پس از ورود به اهواز مورد استقبال قرار گرفتند.

مراسم استقبال از این پنج قهرمان کشتی فرنگی آسیا با حضور مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان، رییس هیات کشتی استان و سایر کشتی دوستان در فرودگاه بین المللی اهواز برگزار شد.
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در روزهای ۲۹ و ۳۰ بهمن ماه با حضور کشتی گیران صاحب نام در کشور هند برگزار شد که پویا ناصرپور، امین کاویانی نژاد و امین میرزا زاده صاحب نشان طلا شدند همچنین حسین اسدی و مهدی محسن نژاد به نشان برنز رسیدند.
در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا ناصرپور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل دونگ هیوک وون از کره جنوبی با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در یک کشتی نزدیک با نتیجه هشت بر هفت آروجان حالاکورکی از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار پایانی شد. ناصر پور در دیدار پایانی با نتیجه هشت بر صفر از سد جسوربک اورتیبکوف از ازبکستان گذشت و به نشان طلا، و نخستین نشان کاروان ایران در این مسابقات دست یافت.
در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده در دور اول در یک دیدار نزدیک با نتیجه سه بر سه مقابل منصور شادوکایف از قزاقستان به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر یک آرتا سونودا از ژاپن را مغلوب کرد و راهی دیدار پایانی شد. میرزازاده در دیدار پایانی با مین سئوک کیم دارنده نشان برنز جهان از کره جنوبی کشتی گرفت و هشت بر صفر پیروز میدان شد تا دومین نشان طلای کاروان ایران را کسب کند.
در وزن ۷۲ کیلوگرم امین کاویانی نژاد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه هشت بر صفر یان چن از چین تایپه را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله مقابل روسلان تساریف از قرقیزستان را با نتیجه سه بر صفر مغلوب کرد و راهی دیدار پایانی شد. کاویانی نژاد در دیدار پایانی با نتیجه هشت بر صفر ابراگیم ماگمدوف از قزاقستان را شکست داد و به نشان طلا دست یافت.
در وزن ۶۰ کیلوگرم مهدی محسن نژاد دیگر نماینده خوزستان پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۹ بر یک کرار البدهان از عراق را از پیش رو برداشت؛ وی در دور بعد در مصاف با ژولمان شارشنبکوف دارنده نشان نقره جهان از قرقیزستان با نتیجه ۹ بر ۲ مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد. محسن نژاد در این دیدار با نتیجه چهار بر سه آدیوس سلطانگالی دارنده نشان برنز جهان از قزاقستان را مغلوب کرد و صاحب نشان برنز شد.
در وزن ۶۷ کیلوگرم حسین اسدی در دور نخست مقابل زین الدین قمراف از تاجیکستان با نتیجه ۹ بر یک پیروز شد. وی در دور بعد عادیل خان ساتایف از قزاقستان را با نتیجه هشت بر صفر مغلوب کرد و راهی دیدار نیمه نهایی شد. اسدی در این مرحله با نتیجه پنج بر یک مغلوب ریو هان سو قهرمان جهان از کره جنوبی شد و به دیدار رده بندی رفت. اسدی در دیدار رده بندی تسوچیکا شیمویامادا از ژاپن را با نتیجه پنج بر سه مغلوب کرد و به نشان برنز دست یافت.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335