ایرنا/ رییس مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز اعلام کرد: طی هفته گذشته ۱۵ نفر بر اصر نشت گاز منواکسید کربن مسموم شدند.

دکتر مهرداد بابایی رییس مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز اظهار داشت: طی این مدت کارشناسان فوریت‌های پزشکی البرز برای انجام ۱۰ ماموریت با فوریت گاز گرفتگی اعزام شدند و به ۱۵ نفر با مشکل مسمومیت با منواکسید کربن خدمات درمان ارائه دادند.
وی ادامه داد: ۱۲ نفر ضمن دریافت خدمات درمانی پیش بیمارستانی به مراکز درمانی منتقل شدند و سه نفر از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.
همچنین در هفته‌ای که گذشت کارشناسان پرستاری واحد ارتباطات و تریاژ تلفنی مرکز اورژانس البرز به بیش از ۹هزار و ۹۰۰ تماس تلفنی پاسخگو بودند.
بابایی خاطرنشان کرد: در همین مدت تکنسین‌های اورژانس برای انجام ۳ هزار و ۴۵ ماموریت اعزام شدند.
به گفته وی، در جریان انجام این تعداد ماموریت،۲۸۹ مورد امدادرسانی به حوادث ترافیکی و ۲ هزار و۷۵۴ ماموریت نیز به منظور درمان و انتقال بیماران و مصدومان حوادث غیرترافیکی صورت گرفت.
این مسوول،‌تعداد بیماران اعزامی به مراکز درمانی توسط آمبولانس‌های اورژانس را یک هزار و ۱۵۰ نفر اعلام کرد و اظهارداشت: هزار و۳۴۶نفر از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.
وی بیان داشت: اورژانس هوایی البرز در هفته گذشته طی ۲ عملیات ۲ خانم باردار را از شهرستان طالقان به مراکز درمانی کرج انتقال داده و در عملیات جستجوی کوهنوردان گرفتار در بهمن در منطقه واریان،، در انتقال تیم جستجو مشارکت داشت.
وی یاد آورشد: بدنبال اعلام رسمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مینی بر ورود ویروس کورونا به کشور و ابتلای چند تن از هموطنان ، در دانشگاه علوم پزشکی البرز ، قرارگاه پدافند زیستی مقابله با کرونا تشکیل شده و مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی البرز نیز بعنوان دبیرخانه قرارگاه در آماده باش کامل به سرمی برد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af