ایرنا/ معاون عمرانی فرمانداری بروجرد گفت: با توجه به در پیش بودن بارش های شدید باران در منطقه نقاط حادثه خیز و مسیرهای معرض خطر سیل بروجرد شناسایی و لایروبی شدند.

مسعود فلاح، معاون عمرانی فرمانداری بروجرد اظهار کرد: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران ستاد بحران تشکیل و مجموع اقدامات لازم جهت آماده باش برای مقابله با سیل در سطح شهرستان انجام شده است.
فلاح تاکید کرد: مسیر روستاهای بخش مرکزی که بیشتر در مسیر سیلاب هستند مانند روستاهای محدوده دهستان شیروان و همت آباد و آبسرده همه لایروبی شد.
وی اظهار داشت: در سطح شهر بروجرد چهار نقطه سیل گیر شناسایی و رفع خطر شده است.
معاون عمرانی فرمانداری بروجرد بیان کرد: با همکاری شهرداری کیسه های شن و ماسه به میزان مورد نیاز آماده شده و هشدارهای لازم به شهروندان داده شده است.
فلاح اضافه کرد: گلوگاه سیلاب بروجرد مقابل دانشگاه کشاورزی است که ادوات و امکانات لازم در این منطقه آماده و تدابیر لازم اندیشیده شده است.
بهروز یاراحمدی، رییس هواشناسی بروجرد ادامه داد: شدت بارشها زیاد و براساس نقشه های هواشناسی در ۲۴ ساعت آینده حجم بارش ها حدود ۱۰۰میلیمتر خواهد بود که موجب سیلابی شدن مسیل ها و ٍآبگرفتگی معابر و خیابانها خواهد شد.
یاراحمدی با اشاره به شدت بارشها افزود: هشدارهای لازم برای کاهش خطر سیلاب در جلسه ستاد بحران به مسوولان داده شده و امیدواریم با پاکسلزی جداول سطح شهر و لایروبی کانالها به ویژه در مسیر روستاها شاهد کمترین خطرات ناشی از سیل باشیم.
وی ضمن تاکید مجدد بر آمادگی لازم همه نهادها برای پیشگیری از حوادث احتمالی ناشی از بارش‌های پیش بینی شده و ذوب شدن برفها در روزهای پیش رو گفت: پیش‌بینی شده است که از امشب تا چهارشنبه که سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می‌شود برنامه‌ریزی و آمادگی لازم وجود داشته باشد و همچنین تدابیر لازم اندیشیده شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9