باشگاه خبرنگاران/ رئیس شورا‌های حل اختلاف خوزستان از رهایی ۲ نفر محکومان به قصاص از چوبه دار با تلاش و همت اعضاء شورای حل اختلاف ویژه عشایر خبر داد.

عبدالعباس زبیدی نیا، معاون قضایی و رئیس شورا‌های حل اختلاف خوزستان با اعلام این خبر گفت: سال ۱۳۹۱ در نزاعی بین دو طایفه‌ی دو نوجوان به قتل می‌رسند که بعد از این حادثه اختلاف شدیدی بین این ۲ طایفه رخ می‌دهد و در این مدت یک نفر دیگر هم به قتل می‌رسد.
او بیان داشت: با تشکیل پرونده در دادسرای اهواز و دستگیری متهمان و قاتلان، آتش اختلاف بین این ۲ طایفه کمتر شد و بلافاصله جهت حل و فصل اختلاف بوجود آمده این پرونده به شورای حل اختلاف ویژه عشایر ارجاع داده شد.
زبیدی نیا تصریح کرد: اعضاء خدوم و زحمکش شورای حل اختلاف ویژه عشایر با وساطت و تلاش شبانه روزی خود و برگزاری چندین جلسه و با تأسی از صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا(س) در ایام میلاد با سعادت آن حضرت و در جلسه‌ی با حضور سران عشایر، مصلحین، ریش سفیدان و بزرگان طرفین با اعلام رضایت از همدیگر با هم مصالحه نمودند و در برابر کلام وحی قرآن کریم و با توسل بر حضرت فاطمه زهرا(س) هم قسم شدند که از این به بعد در کنار هم با دوستی و صفا زندگی کنند و این مصالحه منجر به رهایی دو نفر از محکومین به قصاص از این ۲ طایفه از چوبه دار شد و این پرونده پس از ۸ سال منتهی به صلح و سازش گردید.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان ضمن تقدیر از تلاش و زحمات اعضاء شورا‌های حل اختلاف استان در حل و فصل اختلافات بین متخاصمین و ایجاد آرامش در جامعه بر لزوم توسعه فرهنگ دوستی و برادری و صلح و سازش تاکید کرد و اظهار داشت: شورا‌های حل اختلاف پیام رسان فرهنگ صلح و سازش در جامعه می‌باشد و لازم است این رسالت به بهترین شکل گسترش پیدا کند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335