ایرنا/ عوامل آتش نشانی خرم آباد با حضور مستمر در مناطق نوار ساحلی خرم رود آژیر خودرو را به صدا درآورده و با بلندگو خواستار تخلیه منازل این مناطق توسط اهالی هستند.

عوامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرم آباد علاوه بر ایمن سازی محدوده ساحلی و انجام اقدامات اولیه از صبح امروز به مردم منطقه علوی نسبت به وقوع سیل و ترک محل هشدار داده اند.
این درحالی است که به نظر می رسد اهالی نوارساحلی خرم رود تخلیه منازل خود را چندان جدی نگرفته اند اما در عوض اقداماتی همچون کشیدن لایه ایزوگام به دیوار منازل و یا چسباندن پلاستیک های بزرگ با گچ و سیمان را ترجیح داده اند.
فرماندار خرم آباد در این باره گفت: ۵۰ روستای شهرستان در معرض خطر سامانه بارشی جدید و ۲۰ روستا نیز در خطر رانش زمین هستند.
جعفر طولابی افزود: از مجموع ۵۰ روستای در معرض خطر سیل، ۳۰ روستا در مسیر رودخانه و سیلاب هستند که تمهیدات لازم برای اسکان اضطراری اهالی تدوین شده است.
وی تصریح کرد: بنابر پیش بینی های صورت گرفته جمعیت هلال احمر با بخشداران موظف شده اند نسبت به مکان یابی و ایجاد کمپ های موقت برای اسکان اضطراری تا روز دوشنبه اقدام کرده و دستگاه های خدمات رسان نیز زیرساخت های لازم برای رفاه مردم در این کمپ ها را فراهم کنند.
وی ادامه داد: در شهر خرم آباد نیز سالن های ورزشی، مساجد و مدارس برای اسکان موقت اهالی ساحل خرم رود پیش بینی شده تا این افراد در صورت نیاز تخلیه و اسکان شوند.
بنابر پیش بینی هواشناسی، احتمال بارش ها از پنجم تا هشتم اسفندماه در لرستان تا ۱۷۰ میلیمتر خواهد بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9