ایرنا/ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از اعلام آمادگی سه واحد تولیدی در استان برای تولید ماسک پزشکی خبر داد و گفت: واحد تولیدی در سقز ۲۰ هزار عدد ماسک را به َطور رایگان در بین مردم توزیع کرده است.

محمد دره وزمی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اظهار کرد: از جمله برنامه های سازمان برای ایام پایان سال تامین و توزیع کالاهای اساسی، تامین میوه شب عید، فروش فوق العاده، برپایی نمایشگاه بهاره و طرح تشدید نظارت بازار است.
وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۱۲۰ تن پرتقال و ۶۰۰ تن سیب در استان خریداری شده است، اضافه کرد: تمام پرتقال خریداری شده و ۱۹۳ تن سیب خریداری شده وارد استان شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه توزیع میوه های شب عید با کمک شهرداری و اتحادیه میوه فروشان انجام می شود، افزود: این میزان میوه در حدود ۹۰ غرفه در استان و ۳۰ غرفه در سنندج عرضه می‌شود.
دره وزمی با اشاره به اینکه میوه ها در چهار سردخانه استان نگهداری می شود، گفت: تسهیلات خرید میوه شب عید به همت سازمان تعاون روستایی و بانک های ملی، تجارت و کشاورزی، ملت در استان تامین شده است.
وی اعلام کرد: ۵۶۰ واحد صنفی در استان برای فروش فوق العاده اعلام آمادگی کردند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در ارتباط با تامین ماسک اظهار داشت : چند واحد در استان اقدام به تولید ماسک می کنند که واحد سقز به طور رایگان ۲۰ هزار عدد ماسک را رایگان توزیع کرده است.
دره وزمی یادآور شد: در سنندج و قروه هم واحدهایی برای تولید ماسک ارتباط آنها را با دانشگاه علوم پزشکی استان برقرار کردیم تا مشکلی از این لحاظ نداشته باشیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34