ایرنا/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد: برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا مردم ضمن رعایت نکات بهداشتی از میزان ترددها در سطح ها بکاهند.

سیدحسن اینانلو معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: با توجه به نزدیکی البرز به تهران، قم و یا ارتباط با گیلان این انتظار می رفت، که در البرز نیز مواردی از ابتلا مشاهده شود.
وی بیان داشت : در جلسات شورای امنیت و یا پدافتد غیرعامل استان البرز دوباره بر تعطیلی دانشگاه ها، مدارس، آموزشگاه ها، هر گونه تجمعات از جمله کنگره ها، سینماها، همایش ها، کنسرت ها و ... تاکید داریم؛ زیرا تجمعات می تواند موجب انتقال ویروس کرونا شود و با لغو تجمعات باید تماس افراد با یکدیگر را محدود کنیم.
معاون دانشگاه علوم پزشکی البرز با تاکید بر اینکه مردم باید در خانه بمانند و خودمراقبتی کنند تا از خطر ابتلا به ویروس کرونا دور بمانند، گفت: رعایت بهداشت فردی در این مورد بسیار مهم است.
اینانلو تاکید کرد: ما تنها موارد مشکوکی را در بیمارستان ها بستری می کنیم‌ که علائمی مانند پایین آمدن غلظت خون، سطح اکسیژن و یا مشکلات ریوی و تنفسی دارند.
علائم کرونا ویروس
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اظهار داشت : تب شدید و سرفه های خشک از علائم مهم ویروس کرونا است و مردم در صورت مشاهده علائمی مانند نشانه های سرماخوردگی در خانه بمانند و مصرف مایعات گرم، استفاده از ماسک و تعویض به موقع آن را داشته باشند.
وی تاکید کرد: بیماران مبتلا به ویروس کرونا د در بخش ایزوله بیمارستان های استان قرنطینه می شوند، رفت و آمد به بخش هایی که آنها هستند ممنوع خواهد شد. گرم شدن هوا به یقین تاثیر زیادی در کاهش ماندگاری ویروس کرونا در فضا دارد. قرار است در جلسه ای به ریاست دانشگاه علوم پزشگی با روسای بیمارستان های البرز و جمعی دیگر از کادر درمانی در خصوص مواردی از جمله اینکه یک مرکز درمانی خاص در استان را برای مبتلایان منظور کنیم یا خیر تصمیم گیری می شود اما تا آن زمان هر بیمارستان استان در بخش ایزوله خود نگهداری از مبتلایان احتمالی را خواهد داشت.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز عنوان کرد: در بحث نماز استفاده از سجاده و مهر شخصی برای کاهش انتقال ویروس کرونا موثر است.
محلول کوچک با خود داشته باشید
وی تاکید کرد: موبایل های شخصی، عینک، کیف و هر آنچه مردم‌ با خود حمل می کنند باید چندین مرتبه در روز با الکل ضدعفونی شود، هر کسی در جیب خود یک محلول ضدعفونی کننده همراه داشته باشد.
اینانلو گفت: خطر ابتلا به وبروس در کمین همه به ویژه کادر درمان است که با مبتلایان ارتباط بیشتری دارند و بیان کرد: احتمال شیوع این بیماری از طریق تماس با سطوح و ... زیاد است و خطر ابتلا به ویروس کرونا نیز در قیاس با بیماری آنفلوآنزای«اچ یک » است پس راعایت بهداشت فردی ضروری است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af