صدا و سیما/ معاون دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد گفت: همه بیمارستان‌ها آمادگی کامل برای پذیرش بیماران را دارند اما بیمارستان شهید صدوقی محل ارجاع بیماران قطعی است.

دهقانی، معاون دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد اظهار کرد: همه بیمارستان‌های دولتی و خصوصی در استان مکلف هستند بیماران مشکوک به علائم کرونا را بپذیرند و اقدامات اولیه و بستری را با شرایط خاص انجام دهند و اگر مورد قطعی شد با هماهنگی پزشک مرجع بیمارستان شهید صدوقی، به آن بیمارستان انتقال داده خواهد شد.
دهقانی ادامه داد: بیمارستان شهید صدوقی محل ارجاع برای بیماران قطعی است.
معاون دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: کلیه بیمارستان‌ها و کادر درمان آمادگی کامل برای پذیرش بیماران را دارند.
وی بیان کرد: ویروس کرونا توان کشندگی پایینی دارد، ۸۷ درصد مبتلایان علایمی شبیه به سرماخوردگی دارد و ۱۳ درصد مبتلایان دارای علائم شدید می‌شوند که ۱۱ درصد مبتلایان دارای علائم شدید، بهبود می‌یابند و تنها ۲ درصد منجر به مرگ می‌شود.
دهقانی با اشاره به اینکه توزیع بسته بهداشتی و آموزشی را مراکز جامع خدمات سلامت انجام خواهند داد، یادآور شد: قم بعنوان اولین استان بسته بهداشتی آموزشی را دریافت کرده است، به محض دریافت و آماده سازی جهت توزیع در استان، اطلاع رسانی خواهد شد.
وی افزود: از خوردن غذا‌های پرچرب و غذا‌هایی که کامل پخته نشده پرهیز کنید ؛ میوه و سبزیجات به ویژه سبزی‌های با برگ تیره مصرف کنید.
معاون دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد همچنین اشاره کرد: از زمانی که ویروس وارد بدن فرد شود تا زمانی که علایم ظهور کند بین ۲ تا ۱۴ روز طول می‌کشد که به این زمان دوره نهفتگی گفته می‌شود.
دهقانی خاطرنشان کرد: ویروس کرونا حساس به گرماست، هر چه دما از ۲۴ درجه بیشتر شود، ویروس ضعیف‌تر خواهد شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b