صدا و سیما/ قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم از لزوم قرنطینه خانگی یک تا دو ماهه مردم برای مهار کرونا خبر داد.

ابرازه، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم با اشاره به اینکه قرنطینه راهی موثر برای جلوگیری از شیوع این ویروس است، گفت: مردم باید به مدت یک تا دو ماه حتی ایام عید نوروز خود را در منازل قرنطینه کنند.
وی با تصریح بر اینکه قرنطینه شهر از نظر فرهنگی کار مناسبی نیست، از ممنوعیت ورود کاروان‌های زیارتی به ویژه کاروان‌های خارجی به قم از امروز خبر داد.
ابرازه وضع بیمارستان‌های اختصاص یافته به کرونا را در قم مورد توجه قرار داد و گفت: ظرفیت دو بیمارستان کامکار و فرقانی تکمیل شده و بیمارستان امام رضا هم از دو شب قبل در چرخه درمان بیماران کرونایی قرار گرفته است.
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی از آماده سازی بیمارستان علی بن ابیطالب هم به همین منظور خبر داد و خاطرنشان کرد: در صورتی که این بیماری در قم به اوج خود برسد، یک بیمارستان صحرایی را آماده‌سازی خواهیم کرد.
ابرازه از هماهنگی با سپاه و ارتش هم برای جلوگیری از این بیماری در قم خبر داد و گفت: در صورت نیاز سپاه و ارتش هم بیمارستان‌های خود را در قم مستقر خواهند کرد.
وی با اشاره به بستری شدن 434 نفر مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستان‌های قم گفت: تاکنون 18 نفر بر اثر این بیماری در قم جان خود را از دست داده‌اند که بالای 55 سال سن داشته‌اند.
ابرازه خاطرنشان کرد: پس از ابتلای دکتر قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به بیماری کرونا، هم اکنون دو معاون وی و 10 نفر از پزشکان و پرستاران قم هم به این بیماری مبتلا شده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: در صورتی که مسائل بهداشتی به درستی در قم رعایت نشود شاید نیاز به تخت ما به دو تا سه هزار هم برسد.
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم در بخش دیگری از سخنان خود از مراحل پایانی تدوین و پروتکل بهداشتی در دانشکده طب سنتی قم خبر داد و گفت: هدف از تدوین این پروتکل که تا شنبه هفته آینده آماده می‌شود تقویت سیستم ایمنی بدن مردم در مقابله با کروناست.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99