باشگاه خبرنگاران/ فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد از بازپس‌گیری بیش از ۵۳ هکتار از اراضی ملی استان یزد از زمین خواران خبرداد.

سرهنگ مهدی مختومی، فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد اظهار کرد: نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی استان یزد، در بهمن ماه امسال بیش از ۵۳ هکتار از اراضی ملی را در قالب تبصره ۱ ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و اجرای احکام قضایی، از دست متصرفان اراضی ملی آزاد کردند.
او افزود: در این مدت پرسنل یگان حفاظت با کمک واحد حقوقی اداره کل و شهرستان‌های تابعه موفق به تشکیل ۲۰ فقره پرونده تخریب و تصرف ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع به مساحتی بیش از ۱۸ هکتار در عرصه‌های منابع طبیعی شده اند.
سرهنگ مختومی در ادامه بیان داشت: مأموران ما در گشت زنی‌های شبانه روزی خود موفق به تشکیل یک فقره پرونده چرای غیر مجاز و سه فقره پرونده کشفیات در عرصه‌های منابع طبیعی استان شده اند.
مختومی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به در پیش رو بودن تعطیلات نوروز و افزایش رفت و آمد به مناطق ییلاقی در صورت مشاهده هرگونه آتش سوزی، تخریب و تصرف عرصه‌های منابع طبیعی، قاچاق گیاهان دارویی و چوب سریعاً با تلفن ۱۵۰۴ تماس گرفته و ما را از محل و نوع وقوع جرم آگاه نمایید.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b