ایرنا/ استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه مرحله نخست شامل امدادرسانی به زلزله‌زدگان به پایان رسیده، گفت: در حال حاضر وارد مرحله آواربرداری و بازسازی اماکن خسارت دیده در منطقه زلزله‌زده قطور شهرستان خوی شده‌ایم.

محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان‌غربی اظهار کرد: موظف هستیم تا آخرین مرحله بازسازی و امدادرسانی با تلاش جهادی در کنار مردم باشیم.
وی با تاکید بر اینکه بازسازی مدارس تخریبی باید در اولویت باشد، اضافه کرد: بنیاد مسکن و راهداری در راستای تامین ماشین آلات لازم جهت آواربرداری در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام کنند.
شهریاری اظهار کرد: علاوه بر آن، مسوولان مربوطه در راستای تامین دام تلف شده به خانوارهای خسارت‌دیده نیز باید اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
استاندار آذربایجان‌غربی با قدردانی از تلاش نیروهای نظامی و انتظامی در تامین امنیت و همکاری برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان از همراهی رسانه‌ها در پوشش خبری تلاش‌های صورت‌گرفته تجلیل کرد و افزود: بد اخلاقی برخی افراد در فضای مجازی که عادت به سیاه‌نمایی دارند، نباید مانع تلاش جهادی دستگاه‌های خدمات‌رسان باشد.
شهریاری بر توزیع بیشتر لوازم بهداشتی در مناطق زلزله‌زده، ضدعفونی‌کردن منازل روستایی برای پیشگیری از بیماری‌های مسری، مستندسازی اقدامات، تامین مکان لازم برای نگهداری دام‌های زنده، توزیع گسترده غذای گرم بین زلزله‌زدگان و پرداخت کمک‌های معیشتی و بلاعوض تاکید کرد.
وی با اشاره به اینکه تمام اماکن روستایی در ۲۰ کیلومتر مرز از محل فروش سوخت بیمه شده، افزود: با پیگیری‌های انجام شده تا پیش از پایان سال خسارت منازل آسیب‌دیده پرداخت می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b