صدا و سیما/ شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در اطلاعیه‌ای، از برگزار نشدن آیین سیاسی عبادی نماز جمعه در ۲۳ استان خبر داد.

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در اطلاعیه‌ای با تاکید بر رعایت حقوق شهروندان و مردم شریف ایران اسلامی، اعلام کرد: پیرو درخواست وزیر بهداشت و رئیس ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در ۲۳ مرکز استان، شهرستان و شهر‌هایی که بیماری گزارش شده است، فردا برگزار نخواهد شد.
متن اطلاعیه رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
به اطلاع مردم شریف و انقلابی ایران به ویژه مومنان خداجوی و نمازگزار جمعه می‌رساند، پیرو در خواست وزیر محترم بهداشت و درمان و رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونا و اهمیت حقوق شهروندان عزیز و مومن ایران اسلامی و ضرورت رعایت آن، باعنایت به نامه مکتوب جناب آقای دکتر نمکی نمازجمعه مورخه ۹۸/۱۲/۹ درمراکز استان‌هایی که ازسوی ستاد اعلام شده است و در ذیل نام آن‌ها می‌آید، برگزار نخواهد شد.
۱-تهران
۲-قم مقدسه
۳-رشت
۴-مشهد مقدس
۵-تبریز
۶-ارومیه
۷-همدان
۸-اصفهان
۹-ساری
۱۰-اردبیل
۱۱-کرج
۱۲-اهواز
۱۳-سمنان
۱۴-زاهدان
۱۵-شیراز
۱۶-قزوین
۱۷-سنندج
۱۸-کرمانشاه
۱۹-یاسوج
۲۲-گرگان
۲۱-خرم آباد
۲۲-بندر عباس
۲۳-یزد
همچنین در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها و شهر‌هایی که حسب اعلام کتبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و استانداران محترم، به طور قطعی نقطه حساس شناسایی شده است نماز جمعه این هفته اقامه نخواهد شد.
بدیهی است نماز جمعه در سایر شهرستان‌ها و مناطقی که با رعایت اصول و مقررات بهداشتی با هماهنگی ستاد استانی و شهرستانی برگزار می‌شود.
فرصت را مغتنم شمرده و در این ایام نورانی و معنوی مراتب سپاس و قدرشناسی خود و ائمه جمعه محترم ایران اسلامی را از مدافعان سلامت ملت - پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران تلاشگر و کادر خدماتی و اداری - و مدیران و مسئولان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در این جهاد مقدس، اعلام می‌دارم.
در این شب‌ها و روز‌های عزیز به خصوص اولین شب و روز جمعه ماه نورانی رجب المرجب، بهترین تقدیر‌ها را برای همگان بخصوص ملت بزرگ و صبار و شکور ایران ازدرگاه خداوند علیم و قدیر تمنا می‌کنم.
والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته
حجت‌الاسلام و المسلمین حاجی علی اکبری
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور