باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره دامپزشکی اسلام آبادغرب گفت: ۱۷۸ واحد عرضه و کشتار غیر مجاز دام و طیور با هدف مبارزه با بیماری کرونا در این شهرستان پلمب شد.

صیدمحمد قاسمی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسلام آبادغرب از پلمب و تعطیلی ۱۷۸ واحد فروش مرغ زنده و قصابی غیر مجاز در این شهرستان خبر داد.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسلام آبادغرب افزود: با حکم دادستان و پیگیری‌ها به همراه پشتیبانی فرماندار و با مسؤولیت اداره دامپزشکی و همراهی دستگاه‌های اجرایی اصناف، صمت، شبکه بهداشت و درمان، محیط زیست، شهرداری، بسیج اصناف سپاه و نیروی انتظامی اقدام به پلمب این واحد‌های دام در شهرستان صورت گرفت.
وی ادامه داد: قصابی‌ها و واحد‌های عرضه مرغ زنده این شهرستان طی دو فاز در راستای حفظ بهداشت و سلامت شهروندان و مقابله با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و انتشار ویروس کرونا و آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان پلمب شده است.
این مسئول با بیان اینکه مجموعاً از فعالیت ۱۷۸ واحد فروش و عرضه غیرمجاز دام و طیوردر اسلام آبادغرب جلوگیری به عمل آمده است، بیان کرد: از این تعداد ۸۸ واحد فروش مرغ زنده، ۲۶ انبار بزرگ توزیع مرغ زنده و ۶۴ واحد قصابی است که در این شهر، بخش حمیل و روستا‌های برف آبادعلیا، کله جوب و گردنگاه قوچمی تا رفع بحران کرونا پلمب شدند.
قاسمی با تاکید بر لزوم حفظ نکات بهداشتی در مراکز مجاز و پرهیز شهروندان از تردد و تجمع در واحد‌های عرضه دام، یادآور شد: در راستای مبارزه با بیماری کرونا، تب مالت، تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، سیاه‌زخم، انواع‌کیستهای‌انگلی، مسمومیت‌ها و ... تعداد ۶۴ واحد قصابی غیر مجاز دام در شهر حمیل و روستا‌های تجر کرم پناه آباد و برف آبادعلیا از توابع اسلام آبادغرب پلمپ و تعطیل شد.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسلام آبادغرب تاکید کرد: برای هشت نفر از متخلفان بهداشتی این شهرستان که فک پلمپ غیرقانونی کرده بودند، با حکم قضایی دادستان قرار بازداشت صادر شده و مراحل قضایی آن در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و بیماری جدید کوئید ۱۹ هر دو از خانواده بزرگ کرونا ویروس‌ها محسوب می‌شوند، عنوان کرد: عرضه و کشتار غیر مجاز طیور می‌تواند عامل مهمی در انتقال این ویروس به شهروندان باشد.
این مسئول ضمن توصیه به شهروندان در رعایت نکات بهداشتی برای حفظ سلامت خود و خانواده‌شان و خودداری آنان از خرید مواد گوشتی از مراکز غیر مجاز که تحت نظارت دامپزشکی محسوب نمی‌شوند، تاکید کرد: با متخلفان بهداشتی که سلامت مردم را به مخاطره می‌اندازند برخورد قانونی به عمل‌خواهدآمد و هیچگونه چشم پوشی و اغماضی نخواهیم داشت.
قاسمی از حمایت و مساعدت‌های حیدری، فرماندار اسلام آبادغرب از مجموعه خدوم دامپزشکی و نیز سیدسجاد ملایری، دادستان این شهرستان و همچنین تمامی ادارات عضو ستاد مبارزه با بیماری کرونا و کشتارغیر مجاز دام و طیور قدردانی کرد و گفت: با یاری پروردگار و همراهی هموطنان می‌توانیم کرونا را شکست دهیم و از این بحران عبور کنیم.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسلام آباد به اجرای گشت‌های بازرسی از امکان بهداشتی، دامپروری ها، کشتارگاه‌ها و... در این شهرستان اشاره و تاکید کرد: مردم می‌توانند هرگونه مشکلات و تخلفات بهداشتی را با شماره تماس ۱۵۱۲ و پل ارتباطی سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند تا رسیدگی به آن در اسرع وقت انجام شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246