پایگاه خبری پلیس/ رئیس پلیس فتای استان سمنان از دستگیری فردی که با تهیه و تجمیع مطالبی از کانال‌های معاند، اقدام به انتشار آن در گروه‌های پرمخاطب کرده بود و موجب تشویش اذهان شده بود، خبر داد.

سرهنگ حسین صادقی، رئیس پلیس فتای استان سمنان اظهار داشت: تیم رصد فضای مجازی پلیس فتای استان در پایش نشانگاه‌های سایبری، پروفایلی را در شبکه اجتماعی تلگرام شناسایی کردند که مبادرت به انتشار اخبار و شایعات در خصوص ویروس کرونا و سبب تشویش اذهان عمومی در کانال‌ها و گروه‌های پرمخاطب استانی می شد.
وی افزود: کارشناسان و مهندسان این یگان در بررسی های تخصصی خود دریافتند پروفایل مذکور با تهیه و تجمیع مطالبی از کانال‌های معاند اقدام به انتشار آن در گروه‌های تلگرامی و پرمخاطب استان می کند.
سرهنگ صادقی به شناسایی کامل متهم و هماهنگی‌های لازم قانونی در این راستا اشاره و بیان کرد: این متخلف سایبری در اقدام غافلگیرانه پلیس دستگیر شد.
رئیس پلیس فتای استان سمنان با بیان اینکه مجرم در ابتدا منکر ارتکاب هر گونه جرمی شده بود، گفت: در نهایت در مقابل ادله های محکم پلیس به جرم ارتکابی خود اعتراف کرد.
وی به تکمیل پرونده و معرفی فرد دستگیر شده به مرجع قضائی خبر داد و با توصیه به عموم شهروندان افزود: اخبار مربوط به کرونا را فقط از منابع رسمی پیگیری کرده و به اخبار غیرتوجهی نکنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c