باشگاه خبرنگاران/ معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: ۲۰۰ سازه آبخیزداری طی سال جاری در استان سمنان به بهره‌برداری رسید.

فرهاد عبدالشاه معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با بیان اینکه اعتبارات آبخیزداری سال ۹۸ نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان بود که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به استان سمنان اختصاص داده شد، اظهار کرد: با تخصیص این اعتبارات عملیات اجرایی آبخیزداری در ۲۴ حوزه آغاز شد.
وی با بیان اینکه عملیات آبخیزداری در سه بخش انجام می‌شود، افزود: عملیات آبخیزداری بخش مکانیکی شامل بند‌های سنگ و ملات بند‌های خاکی، چپری و گابیونی هستند و عملیات بیومکانیکی نیز بحث‌های تراز بندی و موارد بیولوژیک نیز به بذرکاری، کپه کاری، مدیریت، حفاظت و قرق خلاصه می‌شود.
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با بیان اینکه عملیات آبخیزداری در استان نزدیک ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، بیان کرد: امیدواریم بعد از تعطیلات نوروز مابقی حجم عملیات نیز به اتمام برسد و به ۱۰۰ درصد برسد.
عبدالشاه تصریح کرد: کل سازه‌های مکانیکی که هم‌اکنون برای سطح استان در حال انجام است نزدیک ۲۷۹ سازه سنگ و ملات، بند خاکی، گابیونی و بند خاکی است که امسال نزدیک ۲۰۰ سازه به بهره‌برداری رسید که امیدواریم با اختصاص اعتبارات بتوانیم عملیات آبخیزداری را در سطح وسیع‌تری انجام دهیم.
وی با بیان اینکه دولت بحث صندوق اعتبارات توسعه ملی را در لایحه بودجه ۹۹ اختصاص داده است، افزود: برای افق سال ۹۹ نیز به‌شرط تخصیص اعتبارات حدود ۲۰ هزار هکتار عملیات آبخیزداری و آبخوان‌داری به‌احتمال‌قوی در سطح استان سمنان اجرایی خواهد شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c