ایرنا/ استاندار ایلام بر بسته ماندن مرز بین المللی مهران به منظور مهار ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: در صورت بسته بودن مرز از تردد زوار و حمل بار از اقصی نقاط کشور جلوگیری می شود و بیماری کمتر منتشر می شود.

قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام در دیدار با ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق بر ضرورت راه اندازی بازارچه های چیلات، چنگوله و هلاله شمالی تاکید کرد.
وی افزود: زیرساخت مرزهای چیلات و چنگوله آماده شده است و باتوجه به دستور معاون اول رئیس جمهوری مبنی بر ایجاد و راه اندازی مرز هلاله شمالی، زیرساخت های این مرز نیز در حال ساخت است.
استاندار ایلام با اشاره به این که پیگیری های زیادی در زمینه بازگشایی مرز چیلات انجام شده است، گفت: ما تمام زیرساخت های لازم در مرز چیلات را آماده کرده ایم و منتظر هستیم که طرف عراقی نیز پای کار بیاید و ضرورت دارد در این خصوص از طرف وزارت امورخارجه این موضوع پیگیری شود.
سلیمانی دشتکی افزود: بازگشایی مرز چیلات با توجه به کوتاهی مسیر تحول بزرگی در مراودات و مبادلات تجاری، اقتصادی و اجتماعی بین دو کشور ایران و عراق ایجاد خواهد کرد.
وی اظهار داشت: البته مرز چنگوله مورد تأیید و تصویب دولت عراق قرار گرفته است و فقط نیاز به تکمیل زیرساخت‌ها از جانب این کشور دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a