فارس/ مدیر اورژانس پیش‌بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اثر انفجار مواد محترقه در شب نوروز تا این لحظه ۲۱ نفر در شهرهای مختلف استان مصدوم شده‌اند.

مصطفی فرامرزی، مدیر اورژانس پیش‌بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: بر اثر انفجار مواد محترقه و آتش‌بازی در شب نوروز امسال تا این لحظه ۲۱ نفر در شهرهای مختلف استان دچار حادثه و مصدوم شده‌اند که از این تعداد ۱۹ نفر ترخیص و ۲ نفر در بیمارستان بستری هستند.
وی تصریح کرد: از تعداد ۲۱ نفر حادثه‌دیده در استان، ۱۸ نفر مرد و ۳ نفر زن هستند.
فرامرزی بیشترین تعداد مصدومین را در سنندج با ۹ نفر عنوان کرد و گفت: در شهرستان‌ بانه، کامیاران و قروه تا این لحظه حادثه ناگواری که منجر به مصدومیت افراد شود، گزارش نشده است.
وی تصریح کرد: در سقز ۳ نفر، دهگلان یک نفر، دیواندره یک مورد، بیجار ۲ نفر، مریوان ۴ نفر و سروآباد یک نفر در آخرین شب سال بر اثر آتش‌بازی و انفجار مواد محترقه مصدوم شدند.
مدیر اورژانس پیش‌بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان اذعان داشت: تا این لحظه در استان نقص‌ عضو گزارش نشده است بلکه اکثر مصدومین سوختگی سطحی و بیشترین آسیب‌ها از ناحیه دست و چشم‌ بوده است.
فرامرزی از آماده‌باش ۶۲ پایگاه اورژانس جاده‌ای کردستان در شب نوروز امسال جهت ارائه خدمات فوریتی به مصدومین در آخرین شب سال خبرداد و گفت: انتظار داشتیم مردم هشدار مسؤولان را نادیده نگیرند ولی متاسفانه با تجمع در مکان‌های مختلف حوادث تلخی را موجب شدند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34