ایرنا/ سودجویان و غارتگران منابع طبیعی در اقدامی زشت و ناپسند بیش از ۱۵ اصله درختان جنگلی در محدوده روستای ذکریان سروآباد را قطع کردند.

مسلم مرادی، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد گفت: در روزهای اخیر شاهد قطع درختان جنگلی ارزشمند در محدوده روستای ذکریان بخش مرکزی بودیم.
وی اظهار داشت: در ادامه گشت زنی نیروهای پاسگاه ویژه منابع طبیعی در جنگل‌های روستای ذکریان دپوی مقطوعات چوب جنگلی را مشاهده و کشف کردند.
مرادی اضافه کرد: سودجویان و متخلفان اقدام به قطع بیش از ۱۵ اصله از درختان با ارزش جنگلی این منطقه کرده و آنها را آماده حمل برای خروج از شهرستان جهت تهیه زغال قاچاق کرده بودند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد اظهار داشت: تحقیقات به منظور شناسایی عامل یا عاملین قطع این درختان جنگلی در حال انجام است و با شناسایی متخلفین پرونده آنها جهت سیرمراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع می‌شود.
وی تاکید کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته، تشدید اقدامات حفاظتی و بهره گیری از امکانات و تجهیزات موجود، حفاظت و صیانت از جنگل ها و مراتع با جدیت ادامه دارد.
مرادی گفت: ذکریان یکی از روستاهای دارای پوشش درختان جنگلی است که در سال های اخیر جنگل های آن در اثر عوامل مختلفی از جمله خشکسالی، آتش سوزی و تخریب حیاط آنها به مخاطره افتاده و سودجویان با قطع هر چه بیشتر درختان و تبدیل آن به زغال به جان این منابع خدادای افتاده‌اند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد افزود: یکی از راه‌های جلوگیری از قطع درختان جنگلی فرهنگ سازی صحیح در جامعه است تا همه افراد خود را مسوول بدانند که این منابع خدادادی و سرمایه ارزشمند و گرانبها حراست کنند و به سودجویان اجازه ندهند زندگی سایر موجودات را به مخاطر بیندازند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34