باشگاه خبرنگاران/ فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از حضور ۳۹ گشت برای حراست از منابع طبیعی ایلام طی ایام نوروز خبر داد.

غلامرضا فتحی، فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از آمادگی تمامی اکیب‌های گشت و مراقبت این فرماندهی و پاسگاه‌های ویژه حفاظت منابع طبیعی شهرستان‌های تابعه برای حفاظت از عرصه‌های جنگلی و مرتعی در ایام نوروز خبر داد.
وی با بیان اینکه ۲۴ اکیپ سیارخودرویی و ۱۵ اکیپ گشت موتوری برای مقابله با جرائم عرصه‌های منابع طبیعی در ایام نوروز فعال هستند، گفت: این گشت‌های حفاظتی در تمامی شهرستان‌های استان به صورت تمام وقت گشت و مراقبت از عرصه‌های منابع طبیعی را بر عهده داشته و در آماده باش کامل به‌سر می‌برند و بر اساس مشاهدات حضوری و یا تماس‌های مردمی، با متخلفان و متجاوزان به عرصه‌های ملی برخورد قانونی خواهند کرد.
فتحی اضافه کرد: همچنین با دادستان‌های حوزه‌ی قضایی در راستای برخورد با افراد سودجو که ممکن است در ایام تعطیلات نوروز مبادرت به تخریب، تصرف اراضی ملی و قاچاق گیاهان دارویی، چوب آلات جنگلی را کنند، هماهنگی‌های لازم به عمل آمده است.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام بیان کرد: در پی شیوع ویروس کرونا، و با توجه به دستور دادستان ایلام برپا کردن چادر در عرصه‌های ملی ممنوع بوده و چنانچه مشاهده شود با افراد خاطی برخورد قانونی خواهد شد، لذا هموطنان از برپایی هرگونه چادر در طبیعت جدا خودداری کنند.
وی ضمن تشکر از مشارکت‌های مردمی در حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی افزود: مردم می‌توانند، ۲۴ ساعته طی تماس با شماره ۱۵۰۴ کد امداد مرتع و جنگل هرگونه اقدام غیر قانونی نسبت به منابع طبیعی را از جمله در بحث قطع درخت، قاچاق محصولات جنگلی، آتش‌سوزی و تصرف‌های عدوانی اراضی ملی را اطلاع‌رسانی کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a