ایرنا/ استاندار اردبیل با اشاره به اینکه روند ابتلا به بیماری کرونا در این استان همچنان صعودی و روبه رشد است تاکید کرد که در این وضعیت مردم در خانه مانده و از دید و بازدیدهای نوروزی خودداری کنند.

اکبر بهنامجو، لاستاندار اردبیل که در نخستین روز از سال نو از بخش کرونا بیمارستان امام خیمنی(ره) بازدید می‌کرد، گفت: تلاش فداکارانه و ایثارگرانه کادر درمانی در مراقبت از بیماران کورنایی قابل وصف نیست و اگر مردم ما مخاطره و زحمات طاقت‌فرسای پرستاران، پزشکان و دیگر کادردرمانی را از نزدیک مشاهده می‌کردند شاید بیشتر از این رعایت کرده و باعث ایجاد زحمت فراوان برای آنها نمی‌شدند.
وی بیان کرد: کادر درمانی هم باید مراقب بیماران بوده و به آنها در بهبودی کمک کنند و هم باید از خود مواظبت کرده و خود به ویروس کرونا گرفتار نشوند و کار آنها به واقع طاقت‌فرسا و بسیار سخت است.
او اظهار کرد: هم اکنون ۳۱۳ بیمار در استان در بخش‌های کرونا بستری هستند و تا امروز نیز تعداد قابل توجهی از بیماران بهبود یافته‌اند اما کم توجهی برخی از شهروندان همچنان آمار مبتلایان را در استان صعودی کرده است.
بهنامجو اظهار کرد: به هر طریق باید این سیر صعودی شکسته شود و راه آن نیز ماندن در خانه و قطع مسیر شیوع و پخش ویروس کرونا می‌باشد.
او اضافه کرد: قرار است ایام تعطیلات تمامی بازارها و مغازه‌ها و مراکز فروش به جز فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی تعطیل شود و با کاهش تردد در سطح شهرها می توان تا حدودی بیماری را کنترل کرده و سیر صعودی آن را متوقف کرد.
استاندار اردبیل افزود: پزشکان و پرستاران ما تنها به مدت زمان کوتاهی فرصت برای کنترل اوضاع و مهار شیوع ویروس کرونا نیاز دارند و شهروندان می‌توانند با ماندن در خانه و خودداری از دید و بازدیدهای نوروزی به آنها کمک کنند.
بهنامجو سال ۹۸ را سالی سخت و پرحادثه ذکر کرد و گفت: با این حال در این سال کارهای بزرگی در استان از جمله احیای کارخانجات، رشد و توسعه کشاورزی، ایجاد زمینه اشتغال و ریل‌گذاری راه آهن اردبیل - میانه انجام شد اما تداوم و تکمیل پروژه‌های اجرایی نیاز به فرصت و شرایط مناسب در سال جای دارد که انتظار می‌رود شهروندان با عمل به توصیه‌های بهداشتی و مهار کرونا آن را فراهم سازند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253