باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در کرمانشاه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلا پنج نفر به بیماری کرونا آمار کل مبتلایان استان به ۱۶۳ نفر رسید که ۱۵ نفر از این افراد فوت شده اند.

محمدابراهیم شکیبا سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در کرمانشاه اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۸۰۲ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند که ۶۷۹ نفر از آنان ترخیص شده اند.
وی با بیان اینکه اکنون ۱۰۸ نفر بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند، افزود: بر اساس آمار تاکنون ۷۴ نفر در شهرستان کرمانشاه، ۱۲ نفر در اسلام آبادغرب، ۳۲ نفر در سنقر، ۱۹ نفر در کنگاور، پنج نفر در هرسین، سه نفر در صحنه، هشت نفر گیلانغرب، سه نفر در جوانرود، چهار نفر در پاوه و سه نفر در سرپل ذهاب به کرونا مبتلا شده‌اند.
سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ۸۰ درصد مردم استان توصیه های بهداشتی برای مقابله با کرونا را رعایت می‌کنند که باید از آنان تشکر کرد.
شکیبا اظهار داشت: با این حال هنوز بین ۱۰ تا ۲۰ درصد مردم جامعه توجهی به توصیه‌های بهداشتی ندارند و رفتارهای پرخطر در رابطه با شیوع بیماری کرونا انجام می دهد.
وی با تاکید بر اینکه احتمال اوج گیری این بیماری در کرمانشاه وجود دارد، گفت: در صورتی که جمعیت ۱۰ تا ۲۰ درصدی بی توجه به مسائل بهداشتی مقابله با کرونا را جدی نگیرند با بحرانی جدی در کرمانشاه روبرو خواهیم شد.
شکیبا ادامه داد: براساس برآوردهای انجام شده اگر روال به همین شکل ادامه پیدا کند و توصیه های بهداشتی توسط تمام افراد جامعه رعایت نشود تا ۲ هفته آینده با پیک کرونا در کرمانشاه روبرو شویم.
وی عنوان کرد: از تمام مردم خواهش می‌کنیم که به توصیه های دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی توجه کنند زیرا در صورتی که این توصیه ها رعایت نشوند برای مقابله با کرونا کاری از کسی ساخته نیست.
رئیس مرکز بهداشت کرمانشاه تاکید کرد: برای غلبه بر این بیماری و برگشتن اوضاع به حالت عادی، مردم باید در خانه‌های خود بمانند و از سفر کردن، مهمانی رفتن و دیدار با اقوام بپرهیزند.
به گفته شکیبا بیش از ۵۰ درصد مبتلایان و فوتی های ویروس کرونا در کرمانشاه میزبان مهمانانی از استان های پرخطر بودند و یا بین استان ها سفر کرده‌اند.
وی گفت: از افرادی که قصد مسافرت به کرمانشاه را دارند تقاضا می کنیم که سفر خود را به زمانی دیگر موکول و ما را برای مقابله با کرونا یاری کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246