ایرنا/ فرماندار ویژه سقز گفت: بازار بزرگ سقز و مغازه های سطح شهر و اصناف این شهرستان به غیر از صنوف مواد غذایی، بهداشتیو خبازی تا ۱۵ فروردین برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل است.

کامیل کریمیان، فرماندار ویژه سقز اظهار کرد: بنابر دستور رییس جمهور به وزارت کشور و ابلاغ به استانداران و فرمانداران مبنی بر تعطیلی بازار تا ۱۵ فروردین، به‌دلیل شیوع کرونا، این تصمیم در سقز نیز اجرایی شد.
وی اضافه کرد: آمار مبتلایان و فوتی ها در استان کردستان و شهرستان سقز، روند افزایشی دارد و این یک هشدار جدی است و باید با ماندن در خانه زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع کرد.
کریمیان افزود: غیر از شغل ها و کار و کسب هایی که مایحتاج مردم را تامین می‌کنند باید تمام مغازه ها در همه مناطق شهر حتی حاشیه بسته شود و با کسانی که رعایت نکنند قاطع و قانونی برخورد خواهد شد تا به امید خدا چرخه این ویروس منحوس قطع شود.
فرماندار ویژه سقز با اشاره به همت اصناف و بازاریان برای تعطیلی بازار و مشاغل غیرضرور در راستای پیشگیری از شیوع کرونا تاکید کرد: با این اقدام ارزشمند، پیک بیماری مدتی ثابت ماند ولی بدلیل بی توجهی عده‌ای و برگزاری تجمع ها در خانه ها و انجام مسافرت ها، متأسفانه آمار در روزهای اخیر روند افزایشی پیدا کرده است.
وی خطاب به بازاریان گفت: تا دیروز حرکت خودجوش شما عزیزان و صاحبان مغازه ها و مجتمع های تجاری، نوعی از خودگذشتگی و اقدامی ارزشمند برای حفاظت از سلامت جان مردم بود و اکنون بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا همراه با شما و بر اساس قانون این حرکت شما را تداوم می‌بخشیم.
فرماندار ویژه سقز همچنین همراهی قشرهای مختلف مردم در این روزهای سخت را ستود و یادآور شد: اولویت با حفظ سلامت شهروندان است لذا برای حفاظت از جان مردم با کسی تعارف نداریم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34