ایرنا/ معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری از آغاز بارش‌های بهاری در این استان خبر و نسبت به طغیان رودخانه ها هشدار داد.

مهرداد قطره سامانی، معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: این سامانه بارشی همراه با رعد و برق و در برخی مناطق و ارتفاعات با بارش تگرگ همراه است.
وی پیش‌بینی کرد، برای روز شنبه در شهرستان کوهرنگ بین ۲۰ تا ۳۰ میلیمتر و در روز یکشنبه در مناطق غربی و جنوبی استان بین ۴۰ تا ۶۰ میلیمتر بارش وجود داشته باشد.
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با هشدار نسبت به سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی و لغزندگی جاده‌های استان، تصریح کرد: علاوه‌ بر آن احتمال اصابت صاعقه و احتمال بارش تگرگ در نقاط مستعد و سرمازدگی محصولات باغی استان نیز وجود دارد.
قطره سامانی، با تاکید بر پرهیز از تردد غیر ضروری در محورهای ارتباطی استان، خاطرنشان کرد: مردم تا حد امکان از تردد در محورهای ارتباطی استان طی روزهای آینده خودداری کنند و چنانچه نیاز به ضرورتی باشد خودروی خود را مجهز به وسایل ایمنی کرده و به توصیه‌های راهداری و پلیس راه توجه لازم را داشته باشند.
وی ادامه داد: با خروج سامانه بارشی برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، کاهش نسبی دما انتظار می‌رود و سپس با عبور یک سامانه بارشی کم‌قدرت برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه بارش‌های رگباری در استان پیش‌بینی می‌شود.
قطره سامانی، میانگین بارش‌های سال آبی جاری استان را ۳۶۵ میلیمتر اعلام کرد و گفت: این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد کاهش و در مقایسه با میانگین بلندمدت دوره مشابه ۲۰ درصد کاهش دارد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3