فارس/ ۳۵/ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان از ممنوعیت ورود مسافران با همدان خبر داد و گفت: تا روز گذشته ۳۵ مسافر از همدان به استان بازگشته‌اند.

علی فکری، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان با اشاره به کنترل عبور و مرور خودروها در همدان اظهار کرد: از صبح امروز خیابان‌های پاستور، محور گنجنامه، بلوار فرودگاه و سطح شهر رصد شده و خوشبختانه ترافیک بسیار روانی در همدان حاکم است.
وی با اشاره به اینکه نسبت به روزهای قبل، روز گذشته و امروز کمترین مسافر را در همدان داشتیم گفت: چند روز پیش بررسی میدانی انجام دادیم و برای کنترل عبور و مرور مسافران به عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی سپردم پلاک خودروهایی که متعلق به همدان نیستند را یادداشت‌برداری و از مبدأ و مقصد راننده اطلاع پیدا کنند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان با بیان اینکه علت مسافرت به همدان سوال می‌شود و مشخصات خودرو و شماره تماس راننده ثبت و اگر مسافر باشد از او خواسته سریع همدان را ترک کند گفت: این اقدام بسیار موثر بوده و باعث شده کمترین مسافر را اخیرا در شهر همدان داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از پلاک‌های متعلق به تهران در همدان برای مردم سوال شده است خاطرنشان کرد: پلاک‌ تهران را نمی‌توان جزو مسافران قلمداد کرد چراکه بخش زیادی از آنها مردم همدان هستند که شاید آپارتمانی در تهران دارند و یا به هر دلیلی سند خودرو این استان را گرفته‌اند که اکثرا و تقریبا ۹۹ درصد ساکن همدان هستند و یک درصد ممکن است بین آنها مسافر تهران باشد.
فکری با اشاره به اینکه در خصوص سایر پلاک‌ها به همدان مشکلی نیست و کنترل می‌شود گفت: این روزها دیگر شاید تعداد محدودی و حتی قطره چکانی پلاک استان دیگر را در همدان پیدا کنیم.
وی از ادامه فعالیت این طرح پلیس راهنمایی و رانندگی به منظور جلوگیری از ورود مسافران به همدان خبر داد و افزود: امیدواریم با اقداماتی بتوانیم بیماری کرونا را کنترل کنیم تا سایر همشهریان به ویروس آلوده نشوند‌‌.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وزیر ارتباطات اعلام کرده بود که همدان بیشترین جذب مسافر را داشته است نظر شما در این خصوص چیست؟ بیان کرد: ایشان این صحبت را داشته‌اند اما نباید فراموش کرد همدان مسیر عبوری چهار استان کرمانشاه، ایلام، سنندج و خوزستان است و چون محور کمربندی نداریم قطعا مسافران این استان‌ها از شهر همدان عبور می‌کنند.
وی گفت: بخشی از سفرهای همدان به این منظور بوده اما در مجموع مسیرها را کنترل کرده و به وظیفه خود عمل می‌کنیم.
فکری در خصوص توئیت وزیر ارتباطات مبنی بر بیشترین جذب مسافر در همدان تصریح کرد: وزیر ارتباطات اگر صحبتی داشته با استناد به آمار بوده اما ما نیز کنترل عبور و مرور را در دستور کار داریم و صحبت ایشان را هم مدنظر قرار می‌دهیم تا بیشتر نظارت کنیم.
وی با بیان اینکه تا روز گذشته ۳۵ خودرو مسافر از همدان به استان‌های خود برگشته‌اند گفت: بیشترین پلاک‌ها متعلق به شمال، کرج و مرکزی بود که برگرداندیم.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان بیان کرد: این روزها به دلیل خلوت شدن معابر سرعت خودروها بالا رفته که چون بارش‌ها را در روزهای آینده هم خواهیم داشت، خواهشمندم رانندگان به این مسئله توجه کنند و سرعت مطمئنه را مدنظر داشته باشند چراکه اگر سرعت کنترل نشود واژگونی خودرو و خروج از جاده و برخورد به عابر را شاهد خواهیم بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e