ایرنا/ سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در یزد گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۱ نفر در استان به این ویروس مبتلا شدند که از این تعداد ۵۲ نفر مربوط به ۲۴ ساعت گذشته است.

بنا بر اعلام روزشنبه وزارت بهداشت یزد با توجه به تعداد مبتلایان به کرونا از لحاظ جمعیت (یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر) چهارمین استان آلوده کشور به این ویروس اعلام شد، بهتر است مردم در خانه های خود بمانند و هموطنان ما هم از سایر استان ها به این منطقه سفر نکنند، تا به کرونا مبتلا نشوند.
ایراهیم سلمانی، سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در یزد اظهار کرد: در این مدت هزار و ٩٧٤ نفر با علایم تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری شدند که از این تعداد، هزار و ٧١ نفر(۵۴ درصد) پس از بهبودی ترخیص شدند.
وی ادامه داد: از مجموع افراد بستری نمونه هزار و ٢٦٤ نفر تهیه و برای تایید نهایی به آزمایشگاه ارسال شد که نتیجه آزمایش ۶۴۱ نفر به کرونا مثبت قطعی اعلام شد.
این مسوول اظهار کرد: تاکنون ۵۹ نفر در استان یزد بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند که از این تعداد ۲ نفر مربوط به شبانه روز گذشته( ظهرجمعه) است.
سلمانی به آغاز سال جدید اشاره کرد و از مردم خواست برای پیشگیری از کرونا از دید و بازدیدهای عید و سفرهای نوروزی صرف‌نظر کنند و در خانه های خود بمانند.
همچنین به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، همکاران حوزه بهداشت استان برای سلامتی مردم از جانشان دریغ نمی‌کنند، بهترین قدردانی از آنها همکاری، رعایت بهداشت و ماندن در خانه‌هاست تا هم از جان خویش مراقبت کنند و هم از خستگی مدافعان سلامت بکاهند.
محمدرضا میرجلیلی در پیامی به مناسب آغاز سال جدید نوشت: بی‌شک گذران ایام نوروز در خانه‌ها، پرهیز از دید و بازدید و میهمانی‌ها، خودداری از سفر و جابه جایی‌ غیرضروری شهری تنها راه تضمین آینده‌ است که هر یک از ما برای خود و خانواده ترسیم کرده‌ایم.
همچنین آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی امام جمعه یزد در پیامی تاکید کرد: مردم برای حفظ سلامتی خود و دیگر هموطنان در منزل بمانند و تابع مقررات باشند و وظیفه ما نسبت به زحمت نیروهای درمانی استان، رعایت مسائل بهداشتی و اجتناب از سفرهای غیرضروری است.
همچنین تمامی واحدهای صنفی استان به جز توزیع کنندگان کالاهای اساسی با تصویب ستاد مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا در استان یزد تا ۱۵ فروردین تعطیل شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b