فارس/ در روزهای اوج مبارزه با ویروس کرونا، روستاهای شهرستان خلخال تبدیل به کارگاه‌های تولید ماسک شدند.

در روزهایی که شیوع ویروس کرونا مشکلاتی را برای مردم و کادر درمانی ایجاد کرده، خانه‌های روستاییان در روستاهای شهرستان خلخال تبدیل به کارگاه تولید ماسک شده است.
به همت خیرین، اعضای هیأت امام حسین(ع) و جوانان عضو پایگاه مقاومت بسیج روستای اندبیل، روستاییان با خرید پارچه‌های تولید ماسک اقدام به راه‌اندازی کارگاه های تولید ماسک در جهت خدمت‌رسانی به مردم کرده‌اند.
به گفته سلیم معصومی از اعضای هیأت امام حسین(ع) روستای اندبیل روزانه بیش از ۵۰۰ ماسک با حضور بانوان بسیجی این روستا تهیه و با هماهنگی و نظارت دانشکده علوم پزشکی بسته‌بندی شده و روزانه به همراه مواد ضدعفونی کننده و دستکش در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
معصومی اظهار کرد: همچنین با همت خیرین روستا، در آستانه سال نو تمامی خانواده‌های محروم و نیازمند روستا شناسایی شده و بسته‌های غذایی و بهداشتی در اختیار آن‌ها قرار گرفت.
وی گفت: اصلی ترین راه مبارزه روستاییان با ویروس کرونا، ترک نکردن روستا به خاطر خریدهای جزئی و روزانه است و می‌توان با نهادینه‌ ساختن شعار در خانه ماندن، باعث کنترل این ویروس خطرناک شد.
این روستایی عضو هیأت امام حسین(ع) اندبیل بیان کرد: ما که تجربه مبارزه با استکبار جهانی را داریم، از مردم و کشورمان در برابر ویروس کرونا هم که ممکن است حمله بیولوژیک دشمن باشد، دفاع می‌کنیم.
طی گشت‌و‌گذاری در روستای اندبیل بسیاری از اهالی که در روزهای گذشته دسترسی به خرید اقلام بهداشتی از جمله ماسک و دستکش را نداشتند، با اقدام جوانان عضو هیأت امام حسین(ع)، صاحب بسته‌های بهداشتی شدند.

خلخال
خلخال
خلخال


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253